Компанія BP Plc заявила, що очікує покращення фінансових результатів за ІІ квартал, зокрема через зростання виробництва й сильні результати в торгівлі нафтою. Це може стати позитивним сигналом для енергетичного гіганта, який тривалий час демонстрував слабкі показники.
Згідно із заявою BP від 11 липня, виробництво за три місяці до червня буде вищим, ніж у І кварталі, що перевищує попередній прогноз щодо стабільної динаміки. Чистий борг компанії дещо знизився.
Позитивна операційна динаміка зафіксована на тлі зростаючого тиску на компанію щодо реалізації програми реорганізації, оголошеної в лютому. Акції BP продовжують відставати від інших гравців галузі, а ціна на нафту тривалий час залишається нижчою за $70 за барель — цей рівень закладено в основні фінансові цілі компанії.
За прогнозами аналітиків, ринок може ослабнути ще більше до кінця року, тому BP має довести інвесторам здатність забезпечити зростання прибутків.
Британська компанія також повідомила про зростання рентабельності у переробленні, частково завдяки «значному рівню реорганізації». За ІІ квартал списано активи на суму від $500 млн до $1,5 млрд.
Зі слів BP, волатильність цін була складною для всієї галузі, оскільки на нафтовий ринок вплинули торговельні заходи США, політика ОПЕК+ й воєнні дії на Близькому Сході.
Торгівля нафтою принесла сильні фінансові результати, тоді як результати газової торгівлі були помірними.
Як BP, так і її основний конкурент Shell Plc мають потужний, але малопрозорий торговельний бізнес, який часто суттєво впливає на прибуток. Водночас Shell на початку тижня попередила, що торгові результати у ІІ кварталі як у газі, так і в нафті будуть слабшими, ніж у попередньому.
Попри те, що трейдери зазвичай заробляють на високій волатильності, швидкі новинні події — як-от зміни митної політики США чи конфлікти на Близькому Сході — ускладнюють торговельні операції.
Очікується, що чистий борг BP, який у І кварталі зріс на $4 млрд — до майже $27 млрд, трохи зменшиться у ІІ-му.
Після двох кварталів невиконання прогнозів BP перебуває під посиленим тиском. Фонд Elliott Investment Management закликає до стратегічних змін, а генеральний директор Мюррей Очінклосс пообіцяв збільшити видобуток нафти й газу і скоротити інвестиції у низьковуглецеву енергетику. Він також представив план продажу активів на суму близько $20 млрд до кінця 2027 року.
Попри оновлену стратегію, реакція акціонерів залишилася поміркованою. Ринкова капіталізація BP скоротилася на чверть з квітня 2024 року, і компанія дедалі частіше згадується в контексті можливого поглинання. Минулого місяця Shell заявила, що не має наміру висувати пропозицію щодо придбання конкурента.
Поки ринок обговорює сценарії злиття, BP також веде пошук нового голови ради директорів після заяви Хельге Лунда про намір піти у відставку. Процес уже викликав суперечки серед кандидатів, і інвестори очікують результатів 5 серпня, коли компанія опублікує звіт про прибутки.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти