У початок

Експорт нафти з Венесуели у вересні впав на 9% через технічні збої

Згідно з даними й документами моніторингу суден, експорт сирої нафти й палива з Венесуели впав майже на 9% минулого місяця після двох великих відключень електроенергії й обладнання на підприємствах державної енергетичної компанії PDVSA. Про це повідомляє Reuters.

Видобуток і експорт нафти країною-членом ОПЕК дещо відновилися з дуже низьких показників у 2020–2022 роках, але тривалий брак інвестицій, санкції США й часті операційні проблеми продовжують обмежувати можливості PDVSA для збільшення видобутку.

Велике відключення електроенергії на більшій частині території країни наприкінці серпня призвело до призупинення роботи нафтопереробних заводів (НПЗ), нафтових терміналів і чотирьох установок для перероблення надважкої нафти Поясу Ориноко до початку вересня. Друга перерва через кілька днів і збої у роботі обладнання призвели до того, що три модернізатори знову вийшли з ладу на кілька днів, свідчать документи.

Згідно з даними, загалом 42 судна вийшли з венесуельських вод у вересні, перевозячи у середньому 842,6 тис. барелів на день (б/д) сирої нафти й палива, а також 267 тис. метричних тонн побічних продуктів нафти й нафтохімії.

Це було нижче від високого рівня попереднього місяця, але вище за той же період рік тому. PDVSA та її спільні підприємства експортували 925 тис. барелів нафти й палива у серпні, що є найвищим місячним показником із початку 2020 року.

Постачання в Азію лідирували у вересневому експорті з 510 тис. б/д, за ними йдуть Сполучені Штати, які отримали близько 212 тис. б/д сирої нафти, надісланої компанією Chevron з її виробничих спільних підприємств із PDVSA. Експорт у Європу іспанської Repsol зріс до 97 тис. б/д, тоді як постачання на Кубу впали приблизно до 22 тис. б/д.

Цього року експорт у Північну Америку і Європу зріс відповідно до індивідуальних дозволів, наданих Міністерством фінансів США енергетичним компаніям, зокрема Chevron, Repsol, Eni та Maurel & Prom.

Країна також намагається підтримувати стабільність постачань у Китай, причому значна частина експорту проходить через Малайзію для перевезень із судна на судно, показали дані відстеження руху суден.

Венесуела також імпортувала 67 тис. б/д палива й розчинників у вересні, що нижче за 90 тис. б/д, які вона імпортувала у серпні, свідчать дані.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти