У початок

Експорт нафти з росії впав до найнижчого рівня з кінця серпня минулого року

Середній чотиритижневий експорт сирої нафти з росії впав до найнижчого рівня з кінця серпня минулого року на тлі падіння, яке скоротило постачання на 710 тис. барелів на день (б/д) порівняно з останнім піком у квітні. Спад відбувається попри невелике збільшення тижневих потоків, пише Bloomberg.

Зниження — четверте поспіль, — ймовірно, пов’язане з покращенням дотримання росією цільового показника видобутку ОПЕК+ у поєднанні з відновленням російського нафтоперероблення. москва планує додатково скоротити видобуток пізніше цього року й протягом теплих місяців 2025 року, щоб компенсувати перевищення своєї квоти, встановленої групою на початку 2024 року. Тим часом обсяги нафтопереробних заводів (НПЗ) наближаються до шестимісячного максимуму в липні. Атака українського безпілотника 22 липня спричинила пожежу на туапсинському НПЗ «роснєфті», але не зупинила роботу підприємства.

П’ятиденний розрив у програмі завантаження для усть-луги, що охоплює більшу частину минулого тижня, свідчить про те, що технічне обслуговування скоротило потоки з порту, лише один танкер вийшов за сім днів до 28 липня. Постачання з балтійських портів скоротилися нижче від 1 млн б/д, що дорівнює найнижчому показнику з грудня 2022 року. Але падіння було компенсовано збільшенням постачань з інших терміналів.

Окремо Україна посилила санкції проти російського ПАТ «лукойл», заборонивши йому постачати сировину на НПЗ у центральній Європі через територію України. «лукойл» буде переспрямовувати близько 90 тис. барелів сирої нафти на день, яку він не зможе доставити в Угорщину й Словаччину, в інші пункти призначення. До програми завантаження з приморська, також на Балтиці, додано два вантажі «лукойлу» наприкінці липня.

Загалом 28 танкерів завантажили 21,78 млн барелів російської сирої нафти за тиждень до 28 липня, свідчать дані відстеження руху суден і звіти портових агентів. Обсяг збільшився з переглянутого 21,24 млн барелів на 29 суднах минулого тижня, серед яких один із човникових танкерів Arctic Gates, який прямував прямо до Китаю через Північний морський шлях, й інший невеликий танкер, який завантажив перший вантаж принаймні за рік із невеликого родовища нафти на острові Колгуєв.

Це означає, що щоденні морські потоки нафти з росії за тиждень до 28 липня зросли приблизно на 75 тис. барелів — до 3,11 млн, що стало третім зростанням поспіль. Але цього було недостатньо, щоб переломити триваюче падіння менш мінливого середнього чотиритижневого показника, який упав ще на 140 тис. б/д — до 2,97 млн, найнижчого рівня з серпня 2023 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти