У початок

Дизельний ринок Бразилії стикається з невизначеністю через російську заборону на експорт

Імпортери дизельного палива (ДП) в Бразилії стикаються з невизначеністю після того, як 21 вересня росія оголосила про тимчасову заборону на експорт ДП й бензину, щоб знизити внутрішні ціни на паливо і зменшити дефіцит постачань.

Згідно з даними S&P Global Commodities at Sea, в останні місяці російський продукт становив близько 78% дизельного імпорту в Бразилію. Джерела на ринку повідомили, що через заборону на експорт Бразилія тепер шукатиме джерела постачань з інших місць.

Platts, що є частиною S&P Global Commodity Insights, 1 вересня запустила спред між дизпальним усіх виробників, що постачається в Бразилію, і ДП з США, починаючи зі знижки 16 центів для дешевших російських барелів. 21 вересня спред зменшився на 14 пунктів – до 9,28 центів/галлон.

«Ми чули, що Бразилія вже купує більше на узбережжі Мексиканської затоки США, оскільки росія скоротила їхній експорт до заборони», — повідомило одне джерело на ринку.

Дані про доставку від Kpler показали, що потоки вантажів нафтопродуктів з росії впали у вересні порівняно з серпнем. Згідно з даними Kpler, у серпні росія експортувала до Бразилії 6,32 млн барелів чистих продуктів порівняно з 3,75 млн барелів, запланованими на вересень, і 260 тис. барелів у жовтні.

Дані також показали, що експорт USGC до Бразилії в серпні склав 3 млн барелів, а у вересні цей показник зріс до 4,80 млн барелів. Згідно з даними Kpler, у жовтні до Бразилії заплановано експортувати 680 тис. барелів.

Аналітики S&P Global заявили, що заборона на російський експорт відчинить двері для зростання експорту й цін із USGC, оскільки вона залишається найнадійнішим постачальником до Південної Америки.

Джерела на ринку були стурбовані тим, чи буде завершено вже укладені угоди з купівлі дизельного пального у російських нафтопереробників. Деякі джерела повідомили, що вантажі, які вже перебувають на воді, ймовірно, усе ще прибудуть до Бразилії, але станом на 21 вересня було незрозуміло, чи пройдуть вантажі, закріплені, але ще не завантажені в росії.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти