Ціни на нафту знизилися у четвер, оскільки останні заяви президента США Дональда Трампа щодо нових мит учасники ринку сприйняли як загрозу для глобального економічного зростання. Водночас ознаки сильного попиту на бензин у США частково компенсували втрати.
Станом на 04:01 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на $0,03 — до $70,16 за барель. Ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate знизилася на $0,06 — до $68,32 за барель.
Зі слів аналітичної компанії Kpler, макроекономічна невизначеність з боку попиту сформувала більш обережне середовище для покупців, особливо в Азії. При цьому геополітичні премії за ризик знизилися через дотримання перемир’я між Ізраїлем та Іраном.
У середу Трамп пригрозив Бразилії, найбільшій економіці Латинської Америки, запровадженням 50% мита на експорт до США після публічного конфлікту зі своїм бразильським колегою Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою.
Раніше Трамп оголосив про плани запровадити мита на мідь, напівпровідники й фармацевтичну продукцію, а його адміністрація надіслала листи щодо мит Філіппінам, Іраку й іншим країнам, включно з ключовими партнерами США — Південною Кореєю та Японією.
На тлі стурбованості з боку політиків щодо інфляційного тиску, спричиненого митами, лише кілька посадовців Федеральної резервної системи (ФРС) на засіданні 17-18 червня висловили думку, що зниження процентних ставок можливе вже цього місяця. Про це свідчить протокол, оприлюднений у середу.
Вищі процентні ставки роблять запозичення дорожчим, що негативно впливає на попит на нафту.
Як повідомило в середу Управління енергетичної інформації США (EIA), минулого тижня запаси сирої нафти зросли, а запаси бензину й дистилятів — знизилися, що частково підтримало ціни. За даними EIA, попит на бензин зріс на 6% — до 9,2 млн барелів на добу (б/д).
Середнє число щоденних рейсів у світі за перші вісім днів липня становило 107 600 — це історичний максимум. Водночас кількість рейсів у Китаї сягнула піка за останні п’ять місяців, а портова й вантажна активність свідчать про стійке розширення торговельної діяльності порівняно з минулим роком. Про це йдеться у клієнтській записці JP Morgan.
У цій самій записці зазначено, що з початку року світовий попит на нафту зростає в середньому на 0,97 млн б/д, що практично відповідає прогнозу — 1 млн б/д.
Крім того, існує сумнів, що нещодавнє збільшення квот на видобуток, оголошене ОПЕК+, призведе до фактичного нарощування видобутку. Деякі члени вже перевищують свої квоти, тоді як інші, зокрема росія, не можуть досягти цільових показників через пошкодження інфраструктури, заявив аналітик компанії IG Тоні Сікамор.
ОПЕК+ планує ухвалити ще одне масштабне підвищення видобутку у вересні, завершивши як скасування добровільних скорочень вісьмома учасниками, так і перехід Об'єднаних Арабських Еміратів до нової квоти.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти