У початок

У серпні доходи росії від експорту викопного палива зросли на 3% — CREA

Обсяг російського експорту викопного палива впав із липня по серпень. Однак доходи росії продовжували зростати другий місяць поспіль, збільшившись на 3% проти липня, йдеться у щомісячному звіті Центру досліджень енергії та чистого повітря (CREA). Це було спричинено зростанням цін на нафту.

У серпні 2023 року найбільшим імпортером російського викопного палива був Китай, за ним ішли Індія, Туреччина, ЄС і Бразилія.

У серпні 2023 року обсяги експорту російської нафти досягли найнижчого за цей рік рівня. Це падіння тривало з миті досягнення піку в березні. Зниження експорту нафти можна пояснити або зобов’язаннями росії скоротити експорт нафти, або необхідністю суттєвого ремонту на нафтопереробних заводах, що призвело до скорочення експорту нафтопродуктів. Крім того, зобов’язання зменшити видобуток нафти й постійна напруга в Чорноморському регіоні відіграли свою роль в обмеженні потоку сирої нафти й підвищенні страхових премій за перевезення.

Проте через зростання цін на російську нафту третій місяць поспіль доходи росії від морського експорту нафти продовжували зростати.

Як зазначають експерти CREA, експорт нафти з росії зріс до 434 млн євро на день у серпні 2023 року, що на 7% вище, ніж у липні, і на 11% нижче, ніж у червні.

У серпні основними експортними ринками російської нафти, що перевозилась морем, були Індія, на яку припало 33% усього російського експорту нафти, за нею йшов Китай — 21% і Туреччина — 12% за обсягом. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти