У початок

Brent торгується за $65,48 за барель

Ціни на нафту у вівторок майже не змінилися, оскільки трейдери оцінюють вплив на пропозицію можливого зриву переговорів між США й Іраном щодо ядерної програми Тегерана, високого фізичного попиту в Азії й обережних прогнозів щодо макроекономіки Китаю.

Ф'ючерси на нафту марки Brent на 03:05 за Гринвічем знизилися на 6 центів — до $65,48 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли на 1 цент — до $62,70 за барель.

Дискусії щодо ядерної програми Ірану «ні до чого не призведуть», якщо Вашингтон наполягатиме на тому, щоб Тегеран повністю скоротив діяльність зі збагачення урану, цитують державні ЗМІ слова заступника міністра закордонних справ Маджида Тахтраванчі.

Ці заяви пролунали після того, як спеціальний посланець США Стів Віткофф у неділю повторив, що Вашингтон вимагатиме, щоб будь-яка нова угода включала пакт про утримання від збагачення урану, що є передумовою для розробки ядерних боєголовок.

Угода проклала б шлях до послаблення санкцій США й дозволила б Ірану збільшити експорт нафти на 300-400 тис. барелів на добу (б/д), зазначив аналітик StoneX Алекс Ходес.

Ціни також підтримувалися очікуваннями стабільного фізичного попиту в найближчій перспективі на тлі високої рентабельності перероблення в Азії.

«Азійський цикл купівлі розпочався дуже м’яко, але висока маржа й завершення технічного обслуговування все ще повинні сприяти розвитку», — зазначив аналітик Sparta Commodities Ніл Кросбі.

Згідно з даними LSEG, середня маржа комплексного нафтоперероблення у Сингапурі, яка є регіональним показником, у травні коливалася на рівні понад $6 за барель, що перевищує середній показник квітня — $4,40 за барель.

Однак зниження суверенного кредитного рейтингу США агентством Moody's погіршило економічні перспективи найбільшого у світі споживача енергії, що спричинило зростання цін на нафту.

У п'ятницю рейтингове агентство знизило суверенний кредитний рейтинг США на один щабель, посилаючись на побоювання зростання боргу США до $36 трлн.

Додатковий тиск на ціни на нафту чинили дані уповільнення зростання промислового виробництва й роздрібних продажів у Китаї — найбільшому світовому імпортері нафти. Аналітики прогнозують уповільнення попиту на паливо.

У записці для клієнтів аналітики BMI прогнозують зниження споживання на 0,3% 2025 року порівняно з аналогічним періодом торік через уповільнення темпів зростання у всіх категоріях нафтопродуктів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти