У початок

Sonatrach і ORLEN забезпечили зростання цін на LPG на початку жовтня

На початку жовтня ціни на скраплений газ на західному й південному напрямках постачань пішли вгору. Якщо в Румунії здорожчання відбулося через зростання цін Sonatrach, то в Литві ринок підігрів ремонт на Мажейкяйському НПЗ.

Автомобільні партії суміші у Галаці здорожчали на $30-40/т, до $635/т. Пропан компанії Bulmarket й Interport пропонують за $630-640/т, це в середньому на $35/т дорожче порівняно з кінцем вересня. Нагадаємо, у жовтні компанія Sonatrach підняла ціни на пропан і бутан відповідно на $20/т і $40/т. На стику місяців на румунському ринку й українському напрямку продажів зберігається жвавий попит, тож човни з газом продовжують регулярно надходити на дунайські пристані. Цього тижня на Unicom Terminal розвантажуються судна Gaz Venture й Gaz Concord.

Ціни на суміш у Мангалії лишилися поки що без змін і становлять $600/т на умовах FCA. «Ціни лишили поки що без змін, переглянемо вже у понеділок», — сказав представник компанії Taki&Da.

З болгарського Бургаса великі партії газу пропонуються на півдні України за $650/т DAP.

З польського напрямку торгівля газом фактично припинилася з минулого тижня. Ціни пропозицій на східних і південних терміналах зменшилися з $625-675/т, до $630-660/т на умовах FCA, що з урахуванням вартості транспорту до польсько-українського кордону становить $665-705/т. Зі слів трейдерів та імпортерів продажі в українському напрямку майже відсутні.

З 25 вересня Польща відкрила залізничне сполучення з білоруссю, що сприяло відновленню постачань російського бутану. Якщо з 1 по 22 вересня обсяги відправлень з рф й білоруських терміналів становили 8 тис. т, то за тиждень 23-29 вересня було відвантажено 7,5 тис. т продукту. Діапазон цін залізничних партій бутану на умовах DAP Брест розширився з $541-577/т до $529-587/т.

Минулого тижня також стало відомо, що ЄС включить заборону імпорту російського бутану в 19-й пакет санкцій.

«Подробиць щодо заборони ще немає, як і термінів впровадження пакета. Крім того, незрозуміло, це буде повне припинення чи з перехідним періодом», — сказав один з польських трейдерів.

Ціни на газ у північно-західній Європі впродовж тижня рухалися вниз під впливом нафтових котирувань. Великі партії пропану здешевшали на $27/т, до $449/т, бутану — на $8/т, до $472/т CIF ARA.

Гуртові партії пропану в Гданську здешевшали на $3/т, до $660-675/т на умовах FCA. На початку жовтня відновився інтерес до пропану, що пропонується у Ризі.

«З огляду на ціновий розворот ціна в Ризі вже виглядає цікавішою», — зазначає один з імпортерів.

Підвищення прайсу Sonatrach і зменшення котирувань ARA наприкінці вересня скоротило розрив між цінами пропозицій у Латвії й на українському півдні. Крім того, Latvijas Propana Gaze зменшила премію до вересневих котирувань з €95/т до €85/т. В абсолютних значеннях ціни в Ризі становлять €489/т на умовах FCA.

Ціни на суміш на литовських ГНС злетіли на $39-50/т, до $683-691/т з урахуванням вартості транспорту до польсько-українського кордону. Причиною різкого здорожчання став початок ремонту на Мажейкяйському НПЗ і фактичне припинення продажів.

«На цей тиждень ORLEN взагалі нічого не дав. Утім, це не було несподіванкою», — сказав один з великих покупців литовського ресурсу.

Ціни пропозицій залізничних партій суміші на польсько-українському кордоні становили $690-730/т DAP, це на $10-40/т дорожче порівняно з минулим тижнем. На закарпатському напрямку компанія Eurogas LPG продавала суміш за €550/т і бутан за €475/т DAP Еперешке. Деякі трейдери станом на 1 жовтня ще не сформували пропозиції, але планують зробити це до кінця тижня.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти