- Артем Куюн, експерт Консалтингової групи «А-95»
Стихійне зростання кількості недосвідчених користувачів очікувано призвело до низки нещасних випадків у різних містах. Тільки у Києві за неповну половину грудня зафіксовано 15 вибухів балонів різного об'єму. Аби мінімізувати небезпеку, базові правила заправки мають знати й виконувати не тільки юзери, а й працівники АЗС, які з дозволу власників чи без нього наповнюють балони.
У цьому матеріалі enkorr зібрав докупи відеоінструкції, інфографіку й онлайн-калькулятор з розрахунку безпечного обсягу наповнення балонів. Сподіваємося, це допоможе врятувати не одне життя.
Заправка. Взимку — максимум 80%
Найпоширеніша причина вибуху – надлишкове заправлення балона. Заправлений на морозі й занесений у тепле приміщення газ різко розширюється, внаслідок чого тиск у балоні може підвищитися до рівня, якого метал уже не витримує. Так стається вибух. Саме тому балон не можна заповнювати повністю, а лише на 80% ємності, вказаної на ньому.
Проте порожнім буває тільки новий балон. Залишок, який не випаровується, залежить від якості газу й може сягати 35% обсягу балона. Як вирахувати, скільки газу в балоні й, відповідно, скільки можна дозаправити до 80% — у відео.
Для зручності ми також зробили листівки з готовими розрахунками для типових видів балонів.
Номінальна ємність балону, л | |
Нетто вага балону (тара), кг | |
Брутто вага балону (вага зараз), кг | |
Максимальний обсяг заправки, л |
Спеціальне обладнання для наповнення побутових балонів на заправках є, хоча і коштує чимало грошей. Обладнання станції примітивними підлоговими вагами дасть змогу провести нескладні розрахунки й суттєво підвищить безпеку користувачів балона. Такі інвестиції по кишені всім.
Користування. Герметичність передусім
Витікання газу – друга з основних проблем, що здатні наробити біди.
Простий метод перевірки герметичності з’єднань балона з газовим приладом – у відео.
Не буде зайвим перевірити прямо на заправці справність вентиля. Обладнання АЗС ємністю з мильним розчином чи аналогом також не потребує значних фінансових вливань, хоча так само допоможе скоротити кількість нещасних випадків.
Решта рекомендацій для підвищення безпеки використання газу у побуті стосується юзерів балонів. Про всяк випадок нагадаємо про них тут, адже знаємо, що серед читачів enkorr є чимало користувачів скрапленого газу.
Бережіть себе й оточуючих!
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти