Французька нафтова компанія TotalEnergies прогнозує, що глобальний попит на нафту досягне піка після 2030 року за двома найбільш ймовірними сценаріями переходу на енергетику, жоден із яких не обмежить глобального потепління до 2 градусів за Цельсієм відповідно до Паризької кліматичної угоди. Про це йдеться у щорічному звіті компанії про енергетичні прогнози.
Зі слів директора зі сталого розвитку й стратегії Орельєна Хамелля, це в першу чергу пов’язано зі зростанням населення, повільними інвестиціями в електромережі й повільнішими, ніж очікувалося, продажами електромобілів у всьому світі.
«Сьогодні близько 4,5 млрд людей не мають достатнього доступу до енергії на так званому «глобальному півдні»... Якщо додати до цього очікуване зростання чисельності населення на 2050 рік, вам потрібно буде помножити поточне виробництво енергії на чотири, щоб витягти їх з енергетичної бідності», — сказав Хамелле журналістам на прес-конференції.
У річному звіті було представлено три сценарії: поточні тенденції, помірно амбітний сценарій «імпульсу» й сценарій «розриву» відповідно до Паризької угоди.
За даними Total, наразі світ буде споживати 90 млн барелів нафти на день у 2050 році, а піка попиту досягне після 2035 року.
Згідно зі сценарієм імпульсу, попит на нафту досягне піка відразу після 2030 року і впаде до 70 млн барелів на день (б/д) 2050 року.
Сценарій, узгоджений з Парижем, вимагатиме досягнення піка попиту на нафту на 2030 рік, а споживання впаде до 44 млн б/д 2050 року.
«Ми чітко бачимо, що Сполучені Штати лідируватимуть у глобальному енергетичному переході, але Китай відіграє прискорювальний фактор», — сказав Хамелле.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти