Один із найбільших російських нафтопереробних заводів (НПЗ) у північно-західному російському місті кіріші зупинив роботу ключового переробного блоку після атаки українського дрона минулими вихідними, повідомили у понеділок два джерела Reuters у галузі.
Україна посилила атаки на енергетичну інфраструктуру росії, намагаючись завдати шкоди військовим зусиллям москви, оскільки перемовини щодо припинення розв’язаної росією повномасштабної війни проти України зайшли в глухий кут.
російські чиновники заявили, що завод «кірішінєфтєоргсінтез» компанії «сургутнєфтєгаз», один із двох найбільших НПЗ росії, був серед цілей, атакованих українськими дронами минулої неділі.
алєксандр дрозденко, губернатор ленінградської області, заявив, що в районі кірішів було знищено три безпілотники, а пожежу, спричинену падінням уламків, загасили. Він сказав, що ніхто не постраждав.
Два джерела, які побажали залишитися анонімними через делікатність ситуації, повідомили, що роботу блоку на заводі було зупинено після пожежі, спричиненої дронами.
На цей блок припадає майже 40% від загальної переробної потужності заводу, яка становить близько 20 млн метричних тонн на рік, або 400 тис. барелів на день (б/д).
Вони повідомили, що піч на агрегаті й деяке інше обладнання пошкоджені, додавши, що технічне обслуговування може тривати близько місяця.
Джерела повідомили, що завод збільшить обсяги перероблення на своїх ще функціонуючих ділянках до 20%, щоб компенсувати простій пошкодженого агрегату, що дозволить йому підтримувати обсяги перероблення на рівні близько 75% від номінальної потужності.
За даними галузевих джерел, «кінеф» переробив 17,5 млн тонн нафти 2024 року, що становило 6,6% від загального обсягу переробки нафти в росії.
Він виробив 2 млн тонн бензину, 7,1 млн тонн дизельного пального, 6,1 млн тонн мазуту й 600 тис. тонн бітуму.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти