В начало

Китай надав додаткові квоти на імпорт сирої нафти незалежним НПЗ

Китай видав незалежним нафтопереробникам додаткову квоту на імпорт сирої нафти щонайменше 5,84 млн метричних тонн (116 800 барелів на день) для вантажів, які прибудуть до кінця 2024-го й на початку 2025 року, повідомили Reuters джерела, знайомі з ситуацією.

Квоти, ймовірно, підвищать імпорт сирої нафти Китаєм наступного року після відновлення закупівель у листопаді через різке зниження цін на постачання з Іраку й Саудівської Аравії.

Нафтопереробники, включаючи Hengli Petrochemical і деякі незалежні компанії у східній провінції Шаньдун, яких ще називають «чайниками», були повідомлені про те, що вони отримають додаткові обсяги квот на 2024 рік, зазначили вони.

З них приблизно 3,84 млн тонн (76 800 б/д) було передано «чайникам» у Шаньдуні, тоді як Hengli отримала 2 млн тонн, повідомили джерела, обізнані з питанням.

Як зазначають трейдери, очікується, що ці квоти буде використано до кінця цього року.

Джерела спілкувалися на умовах анонімності, оскільки не мають права коментувати тему у ЗМІ. Міністерство торгівлі Китаю, яке регулює квоти на імпорт сирої нафти, не відразу відповіло на факс для коментаря Reuters.

Деякі «чайники», постраждалі від низької норми прибутку, спричиненої слабким попитом цього року, нарікали на недостатню квоту, яка обмежувала їхній імпорт сировини для виробництва.

Як повідомила місцева консалтингова компанія Oilchem 22 листопада, за останні три тижні, коли технічне обслуговування підійшло до кінця, темпи експлуатації серед «чайників» зросли, а їхня маржа покращилася завдяки зростанню виробництва бензину й дизелю.

Китай встановив квоту на імпорт сирої нафти у 243 млн тонн для недержавних компаній 2024 року й підвищив її до 257 млн тонн на 2025 рік.

«Додаткові квоти викличуть певний інтерес до швидких вантажів, зокрема іранської нафти, яка залишається в торговому циклі для грудневих надходжень», — сказав Сюй Мую, старший аналітик Kpler.

Ціни на іранську нафту для Китаю цього місяця зросли до багаторічних максимумів, оскільки зниження експорту призвело до їх зростання на тлі побоювань, що напруженість на Близькому Сході може перервати постачання.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти