Ціни на нафту знизилися в понеділок після збільшення на 6% минулого тижня, але залишалися поблизу двотижневих максимумів через зростання геополітичної напруженості між західними державами й великими виробниками нафти росією й Іраном, що підвищило ризики перебоїв у постачанні.
Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 26 центів, або 0,35%, до $74,91 за барель на 04:40 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США були на рівні $70,97 за барель, що на 27 центів, або 0,38%, відрізняється від попереднього значення.
Як пише Reuters, минулого тижня обидва контракти досягли найбільшого тижневого приросту з кінця вересня, досягнувши найвищого рівня розрахунків з 7 листопада після того, як росія випустила гіперзвукову ракету по Україні як попередження Сполученим Штатам і Великобританії після ударів Києва по росії з використанням американської й британської зброї.
«Ціни на нафту починають новий тиждень з невеликого охолодження, оскільки учасники ринку чекають нових підказок від геополітичних подій і прогнозу ФРС, щоб задати тон», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Останнім часом напруженість між Україною й росією дещо зросла, що, з його слів, призвело до певного встановлення цін на ризики ширшої ескалації, яка потенційно може вплинути на постачання нафти.
Оскільки і Україна, й росія змагаються за те, щоб отримати певні важелі впливу напередодні будь-яких майбутніх переговорів під наглядом адміністрації Трампа, напруга, ймовірно, збережеться до кінця року, утримуючи ціни на Brent на рівні близько $70-80, додав Єп.
Крім того, Іран відреагував на резолюцію, прийняту ядерним наглядовим органом ООН у четвер, наказавши вжити таких заходів, як активація різноманітних нових і вдосконалених центрифуг, які використовуються для збагачення урану.
«Засудження МАГАТЕ й відповідь Ірану підвищують ймовірність того, що Трамп намагатиметься запровадити санкції проти експорту нафти з Ірану, коли він прийде до влади», — сказав у записці Вівек Дхар, стратег із сировинних товарів Commonwealth Bank of Australia.
З його слів, посилені санкції можуть позбавити Ірану близько 1 млн барелів на день (б/д) експорту нафти, що становить близько 1% її світових постачань.
Міністерство закордонних справ Ірану заявило в неділю, що проведе перемовини щодо своєї спірної ядерної програми з трьома європейськими державами 29 листопада.
«Ринки стурбовані не тільки пошкодженням нафтових портів й інфраструктури, але й можливістю поширення війни й участі інших країн», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.
Інвестори також були зосереджені на зростаючому попиті на сиру нафту в Китаї й Індії, першому й третьому найбільших імпортерах у світі відповідно.
Імпорт сирої нафти у Китай відновився в листопаді, оскільки нижчі ціни спричинили накопичення попиту, а індійські нафтопереробні підприємства збільшили пропускну спроможність на 3% порівняно з роком – до 5,04 млн б/д у жовтні завдяки експорту палива.
Зі слів Сачдевої, протягом тижня трейдери будуть придивлятися до даних про витрати на особисте споживання (PCE) у США, які має бути опубліковано у середу, оскільки вони, ймовірно, будуть інформувати про політику Федеральної резервної системи (ФРС), зміни якої заплановано на 17-18 грудня.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти