В начало

Brent знижується до $67,83 на тлі рішення ОПЕК+

У понеділок ціни на нафту знизилися після того, як ОПЕК+ оголосив про більше, ніж очікувалося, підвищення видобутку у серпні, що стало несподіванкою для ринку. Додатковий тиск на очікування попиту спричинила невизначеність щодо митної політики США та її потенційного впливу на глобальне економічне зростання.

Станом на 03:27 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent здешевшали на $0,47, або 0,69%, до $67,83 за барель, тоді як West Texas Intermediate (WTI) знизилася на $0,95, або 1,42%, до $66,05 за барель.

ОПЕК+, альянс країн-членів ОПЕК та їхніх союзників, у суботу домовився про збільшення видобутку на 548 тис. барелів на добу (б/д) у серпні. Це суттєвий стрибок порівняно зі схваленим раніше щомісячним приростом у 411 тис. б/д на травень, червень і липень і 138 тис. б/д у квітні.

«Збільшення виробництва чітко свідчить про агресивнішу конкуренцію за частку ринку й певну толерантність до зниження цін і прибутків», — зазначив Тім Еванс з Evans Energy.

Це рішення поверне на ринок близько 80% добровільних скорочень видобутку на 2,2 млн б/д, оголошених вісьмома учасниками ОПЕК, зі слів аналітиків RBC Capital на чолі з Хелімою Крофт.

Водночас вони додали, що фактичне зростання поки що поступається запланованому, а найбільшу частину додаткових обсягів забезпечує Саудівська Аравія.

Підкреслюючи довіру до попиту, Саудівська Аравія у неділю підвищила серпневу офіційну ціну продажу (OSP) на свою флагманську нафту Arab Light до найвищого рівня за 4 місяці для азійських споживачів.

Аналітики Goldman Sachs очікують, що ОПЕК+ на наступній зустрічі 3 серпня оголосить про остаточне збільшення видобутку ще на 550 тис. б/д у вересні.

Нафтові котирування додатково тиснули зниженням після заяв офіційних осіб США про відтермінування мит, але без конкретизації щодо нових умов. Президент Дональд Трамп у неділю повідомив, що США перебувають на фінальному етапі укладення кількох торговельних угод і повідомлять країни-партнери про підвищення мит до 9 липня, при цьому нові ставки набудуть чинності з 1 серпня.

Ще у квітні Трамп оголосив про 10% базову митну ставку для більшості країн і «взаємні» ставки до 50%, з початком дії — у середу. Водночас він припустив, що мита можуть варіюватися від 60-70% до 10-20%, що лише підвищує невизначеність на ринку.

«Занепокоєння щодо мит Трампа залишається ключовим фактором у другій половині 2025 року, тоді як слабкий долар поки що є єдиною підтримкою для нафти», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти