ОПЕК+ вирішив ще швидше, ніж очікувалося, збільшити видобуток нафти у серпні. Альянс під проводом Саудівської Аравії прагне скористатися високим літнім попитом і посилити позиції на ринку. Про це повідомляє Bloomberg.
Вісім ключових учасників угоди погодилися підняти обсяг видобутку на 548 тис. барелів на добу (б/д) за підсумками відеозустрічі 5 липня. Це дозволить групі достроково відмовитися від останнього етапу скорочення обсягів, запровадженого раніше. Раніше країни домовлялись про приріст на 411 тис. б/д у травні, червні й липні — це вже втричі швидше, ніж первісно планувалося. Трейдери очікували, що серпневий приріст буде таким самим.
«Загальна квота ОПЕК+ на серпень з урахуванням компенсацій тим, хто порушив угоду, сягне 37 млн барелів на добу, що на 502 тис. б/д більше, ніж у липні. Лише два члени ОПЕК+, Саудівська Аравія й Алжир, зможуть видобувати нафту в серпні в обсягах, встановлених квотами, 9,756 млн і 948 тис. б/д відповідно. Решті доведеться скоротити видобуток через попереднє перевиробництво», — зазначив Олег Гірко, старший віцепрезидент з енергетики британського філіалу RJ O'Brien Limited у Лондоні.
Таке прискорення є частиною різкої зміни стратегії ОПЕК+ у 2024-2025 роках. Із квітня група поступово відмовляється від багаторічного стримування видобутку, несподівано для ринку переходячи до його активного нарощування, що викликало дискусії про довгострокові цілі альянсу.
Рішення ухвалено «з огляду на стабільні глобальні економічні перспективи й потужні фундаментальні чинники ринку, зокрема низький рівень запасів нафти», — йдеться в заяві віденського секретаріату ОПЕК.
Зі слів делегатів, які побажали залишитися анонімними, ОПЕК+ на наступному засіданні 3 серпня розгляне можливість подальшого збільшення видобутку ще на 548 тис. б/д у вересні. Це дозволить повністю відновити 2,2 млн б/д, скорочених у межах добровільного обмеження 2023 року. Після цього група може взятися за обговорення наступного етапу — повернення ще 1,66 млн б/д незадіяних потужностей.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти