В начало

ОПЕК+ переносить зустріч щодо збільшення видобутку нафти на 5 липня

Ключові члени ОПЕК+ перенесли на суботу, 5 липня, онлайн-зустріч, під час якої планують розглянути можливе четверте значне збільшення видобутку нафти. Про це повідомили делегати альянсу агентству Bloomberg.

За словами джерел, Саудівська Аравія та її партнери обговорюють сценарій підвищення видобутку на 411 тис. барелів на добу вже у серпні, прагнучи повернути частку ринку. Зустріч перенесено на день раніше через зміну розкладу, але офіційно це рішення ще не підтверджене.

ОПЕК+ вже кілька місяців поспіль нарощує обсяги видобутку, попри уповільнення попиту й прогнози надлишкової пропозиції. Така зміна стратегії спричинила падіння цін на нафту, що, зокрема, полегшує ситуацію для споживачів і відповідає закликам президента США Дональда Трампа щодо здешевлення пального.

Вісім провідних країн-членів ОПЕК+ уже погодили збільшення видобутку на 411 тис. барелів на добу у травні, червні та липні — у тричі більше, ніж планувалося раніше. Ер-Ріяд прагне якнайшвидше повернути втрачену частку ринку, яку зайняли американські сланцеві компанії та інші конкуренти.

Відмова Саудівської Аравії від багаторічної політики обмеження поставок — задля підтримки високих цін — змінила очікування трейдерів щодо подальшої ролі ОПЕК+ на глобальному ринку.

Станом на 4 липня ф’ючерси на нафту марки Brent торгувалися в Лондоні на рівні близько $68/бар. Минулого тижня ціна впала на 12% після оголошення перемир’я між Ізраїлем та Іраном, що знизило ризики для експорту з Близького Сходу.

Нове зростання поставок з боку ОПЕК+ може посилити надлишкову пропозицію. За даними Міжнародного енергетичного агентства, світові запаси нафти зростають на понад 1 млн барелів на добу, оскільки попит у Китаї слабшає, а виробництво в Північній і Південній Америці продовжує зростати.

На думку аналітиків, зокрема JPMorgan Chase & Co., ринок прямує до значного профіциту вже цього року, що може спричинити подальше зниження цін.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти