Ціни на нафту зросли у четвер після повідомлень про те, що США готують нові санкції проти російської нафти, якщо москва не погодиться на мирну угоду з Україною, оскільки учасники ринку оцінили ризики для постачання, пов’язані з блокадою венесуельських нафтових танкерів.
Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) зросла на 44 центи, або 0,79%, до $56,38 за барель на 04:56 за київським часом, скоротивши деяке зростання після початкового підйому більш ніж на $1 після відкриття ринку. Ціна на нафту марки Brent зросла на 42 центи, або 0,7%, до $60,10 за барель.
У середу Bloomberg, зі слів джерел, знайомих з цим питанням, повідомило, що США готують черговий раунд санкцій проти енергетичного сектору росії у разі, якщо москва не погодиться на мирну угоду з Україною. Посадовець Білого дому повідомив Reuters, що президент Дональд Трамп не приймав жодних рішень щодо російських санкцій.
Подальші заходи, спрямовані проти російської нафти, можуть створити ще більший ризик для ринку, ніж заява Трампа у вівторок про те, що США заблокують танкери, на які поширюються санкції, що заходять до Венесуели й відходять з неї, йдеться у записці аналітиків ING.
«Враховуючи прогноз щодо профіциту й торгівлю нафтою Brent близько $60 за барель, Трамп має можливість для більш агресивних санкцій», – заявили в ING.
У звіті Bloomberg йдеться, що США розглядають можливість запровадження заходів проти російського «тіньового флоту» суден, що використовуються для транспортування підсанкційної нафти, й трейдерів, які перевозять її по всьому світу, з потенційною можливістю оприлюднення нових заходів вже цього тижня.
Президент росії владімір путін у середу пригрозив силою захопити більше українських земель, якщо Європа не підтримає пропозиції США щодо врегулювання, після кількох днів переговорів, які ще не дали результатів.
Блокада Венесуели ставить під загрозу експорт венесуельської нафти обсягом 600 тис. барелів на добу (б/д), переважно до Китаю, але експорт до США, ймовірно, продовжиться на рівні 160 тис. б/д, повідомила ING. Судна продовжували відправлятися до США за попереднім дозволом уряду США.
Більшість інших експортних постачань з Венесуели залишалися призупиненими у середу, хоча державна нафтова компанія PDVSA відновила завантаження сирої нафти й дизпального після призупинення операцій через кібератаку, свідчать джерела й дані митниці.
Незрозуміло, як буде запроваджена блокада США. Минулого тижня берегова охорона США зробила безпрецедентний крок, захопивши венесуельський нафтовий танкер, і джерела повідомили, що США готуються до нових подібних перехоплень.
Венесуельська сира нафта становить близько 1% світових постачань. Більша частина цієї суми постачається у Китай, але джерела на ринку стверджують, що слабкий попит і надлишок сирої нафти у плавучих сховищах в Азії обмежують вплив ринку на найбільшого імпортера світу.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти