У початок

Західні санкції обмежують можливості росії з ремонту НПЗ

російська нафтова компанія «лукойл» не змогла відремонтувати бензинову установку на своєму ніжегородському НПЗ. Виявилося, що це можуть зробити лише в американській компанії UOP, яка пішла з рф.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Так, інженери «лукойлу» не змогли знайти необхідні запчастини самостійно. Єдина компанія, яка володіла необхідними знаннями для ремонту, виявилася американською UOP.

Зі слів джерел, близьких до компанії, установка просто зупинилася і не працює вже з січня. Через брак потрібних знань і обладнання в росії терміни ремонту залишаються невідомими.

Унаслідок цього, за даними двох джерел, ніжегородський нафтопереробний завод, четвертий за величиною в росії, скоротив виробництво бензину на 40%.

Це лише один із прикладів проблем, з якими стикається російський нафтовий сектор. Західні санкції ускладнюють ремонт НПЗ, побудованих за допомогою американських і європейських інженерних компаній, пише видання.

Ситуацію погіршують українські атаки безпілотників, які цього року завдали ударів щонайменше по дюжині російських НПЗ. У результаті, за оцінками Reuters, у І кварталі 2024 року російські заводи скоротили виробництво на 14%.

Експерти попереджають, що якщо атаки безпілотників триватимуть, а росія не покращить свою систему протиповітряної оборони, Україна зможе зупиняти роботу російських НПЗ швидше, ніж росія їх відремонтує.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти