У початок

За два роки росіяни обстріляли понад 50 нафтобаз — «А-95»

З початку повномасштабного вторгнення російська армія атакували понад 50 нафтосховищ і нафтопереробних об'єктів на всій території України, близько десяти з яких — цього року.

Про це директор Консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн заявив на брифінгу в медіацентрі «Україна – Укрінформ».

«З професійного погляду стратегія росіян мені не зрозуміла. Не виключаю, що після розвалу нашої енергетики вони багатіють думкою про нейтралізацію ринку пального як джерела живлення для тих же генераторів. Але бомбардують нафтобази два роки, а результату немає. І, що головне, не буде», — каже він.

Куюн зазначив, що з 2022 року нафтобази в Україні майже не використовують, окрім як естакади для перевантаження із залізниці в бензовози.

«Якісь мертві залишки є, як і пари нафтопродуктів, які гарно горять. Тому виглядає ефектно. Навіть якщо десь щось і було, та згоріло, вплив на ринок – нуль. Одразу приїжджає нове», — пояснив експерт.

Як він зазначив, особливістю ринку пального є його децентралізація у вигляді тисяч одиниць автозаправних комплексів, бензовозів, цистерн і терміналів, а також безлічі транспортних маршрутів постачань через кордон.

«Це вам не електроенергетика з її величезними об’єктами. Попри масштабні атаки ринок функціонує як годинник, ба більше, у нас перманентний профіцит усіх марок пального», — констатував очільник «А-95».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти