У початок

Європейський газ дорожчає на тлі заяви Uniper про розірвання відносин із «газпромом»

Європейські ціни на природний газ підскочили після того, як німецька Uniper SE отримала понад 13 млрд євро ($14 млрд) відшкодування збитків за недопостачені обсяги від ПАТ «газпром», що додало невизначеності у питанні залишкових потоків палива з росії.

Як повідомляє Bloomberg, еталонні ф'ючерси зросли на 2,9% після оголошення новин у середу. Хоча сам Uniper не отримував газ із росії з 2022 року, інші країни Європи продовжують покладатися на постачання з цієї країни, а австрійська OMV AG нещодавно попередила, що судові рішення можуть призвести до зриву постачань.

Хоча Європа диверсифікувала свою мережу постачальників після енергетичної кризи, яка вдарила у її економіку 2022 року, ринок залишається вразливим до несподіваних збоїв.

Австрія все ще імпортує близько 80% свого газу від «газпрому». У гіршому випадку, якщо «газпром» не виплатить збитків і рішення Стокгольмського трибуналу буде суворо виконано, OMV може бути змушений переспрямувати платежі Uniper. Це поставило б під загрозу платежі OMV «газпрому», потенційно перериваючи решту постачань.

Представник OMV відмовився від коментарів.

Ціла низка чинників нещодавно спровокувала нестабільність цін на газ, навіть якщо запаси палива в регіоні значно перевищують звичайні рівні для пори року, а температура залишатиметься помірною на більшій частині північно-західної Європи.

Перебої з Норвегії до Австралії змусили трейдерів насторожитися, на додаток до спекотної погоди в Єгипті й деяких частинах Азії, яка може посилити конкуренцію за вантажі скрапленого природного газу.

Голландські передні місячні ф’ючерси, еталонний європейський газ, піднялися на 2,8%, до 35,23 євро за мегават-годину о 10:49 ранку в Амстердамі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти