Ціни на російську нафту падають п'ятий тиждень поспіль, у результаті чого вартість постачань наближається до дворічного мінімуму й значною мірою нівелює вплив зростання продажів сирої нафти. Про це повідомляє Bloomberg.
Загальний обсяг постачань за чотири тижні до 11 травня становив близько $4,09 млрд, що дещо зросло порівняно з періодом до 4 травня, але все ще є другим найнижчим показником з квітня 2023 року. Експортні ціни на ключові марки нафти, що постачаються з регіонів Балтійського, Чорного й Тихоокеанського регіонів, зареєстрували подальше зниження.
Вантажі за чотири тижні до 11 травня зростали четвертий тиждень поспіль, збільшившись на 3%, до 3,42 млн барелів на день (б/д). Збільшення було зумовлене відновленням постачань протягом останнього семиденного періоду, коли спостерігалося зростання на 4%, оскільки більше танкерів покинули чорноморський порт «новоросійськ».
Велика Британія 9 травня оголосила про новий пакет заходів, який включає внесення до чорного списку ще 100 танкерів з так званого тіньового флоту, що використовується для перевезення російської нафти.
Європейський Союз має намір посилити власні санкції, тоді як офіційні особи США також підготували для президента Дональда Трампа низку нерозкритих варіантів посилення тиску на росію.
Трамп заявив, що путін може його обманювати, і сказав, що це може вимагати штрафів щодо банківської справи або вторинних санкцій для покарання країн, які купують московську нафту.
Потоки сирої нафти за сім днів до 11 травня становили близько 3,48 млн б/д, що приблизно на 140 тис. барелів більше, ніж за тиждень. Менш волатильні середні потоки за чотири тижні також зросли, збільшившись на 90 тис. барелів – до приблизно 3,42 млн б/д. Постачання були найвищими з березня як за тижневим, так і за чотиритижневим середнім показником.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти