У початок

Угорщина вдалася до схеми сплати за російський газ без порушення санкцій ЄС

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна готова платити за російський газ у євро, які потім буде конвертовано в рублі. Про це, як повідомляє «Економічна правда» з посиланням на HVG.hu, він сказав на зустрічі глав МЗС країн ЄС.

За його словами, це буде банківська процедура, деталі якої вже опрацювала дочірня компанія MVM CEEnergy ZRt. і «газпромекспорт».

Суть процедури полягає в тому, що угорська сторона створить два рахунки, один у євро й один – у рублях, у «газпромбанку». Оплата здійснюватиметься в євро, які CEEnergy переведе «газпромбанку», який потім конвертує суму в рублі й перерахує «газпромекспорту».

Сійярто підкреслив, що в оригінальному контракті з двома компаніями також зазначено, що можливий перехід на іншу валюту.

«Отже, ми платимо в євро, конвертацію здійснює «газпромбанк», і ця сума виплачується «газпромекспорту», - сказав глава МЗС Угорщини, зазначивши, що рішення не порушує жодних санкцій.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила в п'ятницю, 8 квітня, що якщо Угорщина платитиме за російський природний газ у рублях, це порушить санкції ЄС проти росії.

Натомість угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що Угорщина готова розраховуватися за російський газ у рублях, якщо про це попросить москва.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти