У початок

Угорщина просить ЄС продовжити винятки із санкцій проти пального із рф

Влада Угорщини звернеться до Євросоюзу з проханням продовжити на один рік виняток із санкцій проти росії, який дає змогу нафтопереробній компанії Slovnaft, що входить до складу угорської енергетичної групи MOL, експортувати в Чехію нафтопродукти, вироблені з російської сировини.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Зі слів Сійярто, MOL потрібен ще один рік, щоб завершити інвестиції на словацькому нафтопереробному заводі Slovnaft, які б дозволили подальший перехід на неросійську нафту.

«Щоб реалізувати  ці інвестиції, потрібен ще один рік, тому ми просимо ЄС продовжити на один рік виняток із санкцій, який дозволяє MOL і компанії Slovnaft, що входить до складу групи, експортувати в Чехію продукти, перероблені з російської нафти», – сказав угорський міністр.

MOL володіє нафтопереробними заводами в Угорщині й Словаччині, які отримують сировину з південного відгалуження нафтопроводу «дружба».

Словаччина отримує майже всю сиру нафту з росії через нафтопровід «дружба», але цього року планує скоротити цю частку. 

У грудні 2022 року Словаччина домоглася звільнення від санкцій Європейського Союзу проти російської нафти, що дозволило їй продовжувати експорт нафтопродуктів.

Як відомо, у жовтні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про заборону морського транспортування російських нафтопродуктів із 5 лютого 2023 року до третіх країн, а також пов'язане з цим надання технічної допомоги, брокерських послуг або фінансування чи фінансової допомоги.

А з 5 грудня набуло чинності рішення Європейського Союзу про встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти й оливи, що походять з росії або експортуються з неї, на рівні $60 за барель.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти