У початок

Угорщина не відмовлятиметься від російських нафти й газу – Сіярто

Угорщина не хоче ризикувати життям і безпекою угорського народу й не дозволить постачання зброї Україні через свою територію, а також не відмовиться від російських нафти й газу, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Про це повідомляє ІА «Інтерфакс-Україна».

«Учора на саміті прем'єр-міністрів Євросоюзу Володимир Зеленський повторив дві відомі вимоги українців: дозволити постачання зброї через нашу країну й одночасно припинити купувати природний газ і нафту в Росії. Ми розуміємо, що президент України і український народ важливіші за все. Проте для нас безпека Угорщини і угорського народу має першочергове значення. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб утримати Угорщину від війни, тому ми не допустимо постачання зброї на нашу територію», – написав Сіярто у Facebook у п'ятницю.

За його словами, ці постачання стануть військовою мішенню для знищення, і Угорщина не хоче ризикувати життям і безпекою угорського народу.

«Водночас ми не дозволимо угорському народу розплачуватись за війну. Припинення постачань природного газу й нафти з Росії унеможливило б забезпечення Угорщини енергією і призвело б до різкого збільшення накладних витрат. Тому ми, як і раніше, не підтримуємо поширення санкцій на постачання енергоресурсів», – наголосив Сіярто.

Як повідомляв enkorr, на цю мить імпорт нафти й газу з росії заборонили США й Канада, а Велика Британія заявила, що припинить імпорт російської нафти й газу вже до кінця цього року.

Також до кінця 2022 року повністю відмовитися від російської нафти має намір Німеччина. А Болгарія й Польща відмовляються від постачать газу з рф з 2023 року.

 

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти