У початок

У Єврокомісії буде мандат на спільні закупівлі газу — Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон заявляє про рішення надати Єврокомісії мандат на спільні закупівлі газу. Про це він сказав на прес-конференції після завершення європейського саміту в Брюсселі, передає «Укрінформ» з посиланням на повідомлення Le Figaro.

За словами Макрона, тема енергетики «довго обговорювалася» вчора, 25 березня. «У нас є бажання відійти від залежності від російського викопного палива», – сказав він.

Макрон додав, що групові закупівлі й можливість спільно визначати довгострокові контракти – найкращий інструментт для зниження ціни на газ, тому Комісії доручено це зробити.

Ще, за його словами, необхідно відв’язати ціну на електроенергію від ціни на газ.

«Ми дали Комісії мандат, щоб переглянути ціни на електроенергію спочатку в короткостроковій перспективі, щоб встановити «стелю». Завдяки тому механізму, який ми маємо сьогодні, ціни ростуть, споживач платить дорого, платник податків платить дорого. Ця реформа ціни на електроенергію повинна дати змогу боротися з цим», – зазначив він.

Як повідомлялося раніше, ціни на газові ф’ючерси з постачанням у квітні злетіли на 18,9% після того, як стало відомо про плани росії перевести оплату за газ для «недружніх країн» у російські рублі.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти