США можуть дозволити Ірану збільшити постачання нафти на світовий ринок навіть без домовленості щодо відновлення ядерної угоди. Так вважає глава азіатського бізнесу найбільшого у світі нафтотрейдера Vitol Майк Мюллер, якого цитує Bloomberg.
Зазначається, що переговори між Тегераном і західними країнами про відновлення домовленостей про згортання іранської ядерної програми в обмін на відміну санкцій призупинилися в березні, і нафтотрейдери дедалі песимістичніше оцінюють їхні перспективи.
Мюллер вважає, що президент США Джо Байден може вирішити, що знизити ціни на АЗС перед проміжними виборами в країні важливіше за суворий контроль над дотриманням санкцій, що передбачає зокрема арешт танкерів з іранською нафтою.
«Він може просто дозволити приплив на ринок трохи більших обсягів цієї нафти, — заявив експерт. — Якщо ситуація на проміжних виборах визначатиметься потребою знизити ціни на бензин у США, очікується, що Штати більше заплющуватимуть очі на приплив підсанкційних барелів на ринок».
Втручання Вашингтона у контроль цих потоків завжди було досить рідкісним, каже Мюллер.
Іран 2022 року збільшив експорт нафти, основна частина якої йде в Китай. Нова домовленість щодо ядерної угоди, за оцінками експертів, забезпечила б надходження додаткових 500 тисяч–1 млн барелів іранської нафти на світовий ринок. Крім того, Тегеран може швидко продати нафту з резервів, обсяг яких становить близько 100 млн барелів.
Агентство зазначає, що ціни на нафту зросли на 60% з початку поточного року через війну, яку розпочала росія на території України. Середня ціна на бензин на американських АЗС піднялася вище за $4,8 за галон (3,7 л).
Прогнози експертів щодо подальшого спрямування цін на нафту серйозно розходяться, зазначає Мюллер. Рішення ОПЕК+ прискорити темпи нарощування видобутку навряд чи вплине на ринок, оскільки багато країн коаліції не справляються зі збільшенням виробництва, а експорт із москви може впасти у зв'язку з новими санкціями.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти