У початок

У вересні рф збільшила експорт нафти через чорноморські порти на 10%

У вересні 2023 року росія збільшила експорт сирої нафти через порти Чорного моря порівняно із серпнем нинішнього року на 10% — до 3,5 млн тонн. Про це свідчать дані моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень й редакції видання BlackSeaNews на основі власного моніторингу, повідомляють «Порти України».

Загалом минулого місяця нафту й нафтопродукти з російських портів Чорного і Азовського морів (без врахування Болгарії і Румунії) транспортували 199 танкерів, які сумарно вивезли близько 12,7 млн тонн вантажів, зокрема:

  • 28 танкерів вивезли 3,5 млн тонн російської сирої нафти;
  • 39 танкерів вивезли 5,3 млн тонн казахстанської сирої нафти (через термінал КТК);
  • 132 танкери вивезли 3,9 млн тонн російських нафтопродуктів.

Видання BlackSeaNews нагадало, що через чорноморські порти сира нафта експортується двома потоками: сира нафта рф (з портів «новоросійськ», «тамань», «туапсе», з рейдової перевалки в Керченській протоці й на південь від неї) і сира нафта Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) — окремого терміналу порту «новоросійськ». Остання на 80% містить казахстанську нафту, на 20% – нафту, що видобувається в Казахстані російською компанією «лукойл». Казахстанська нафта не перебуває під санкціями, хоча й транспортується через територію рф.

За даними моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і редакції видання BlackSeaNews, експорт російської сирої нафти у серпні 2023 року скоротився проти липня нинішнього року на 12,6% — до 3,178 млн тонн.

У березні 2023 року експорт російської сирої нафти з портів Чорного моря встановив абсолютний рекорд з початку повномасштабного вторгнення — 5,565 млн тонн. Це значно перевищувало показники будь-якого з попередніх місяців, починаючи з квітня 2022 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти