У початок

У ЄС відклали затвердження заборони на ДВЗ з 2035 року

Шведське головування у Раді ЄС вирішило відкласти остаточне затвердження рішення про обмеження викидів для автомобілів, ймовірно через спротив окремих країн.

Про це повідомляє Politico, пише «Європейська правда».

Затвердити рішення спершу планували 7 березня, проте речник повідомив, що розгляд вирішили відкласти на якусь із наступних зустрічей Ради ЄС.

Йдеться про нові нормативи, які заборонять продаж нових авто з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ) після 2035 року. Восени Рада ЄС і Європарламент досягли політичної домовленості щодо цього проєкту, а в середині лютого Європарламент схвалив його.

Водночас останнім часом від низки країн почали лунати додаткові вимоги.

Так, міністр транспорту Німеччини заявив, що ФРН не затвердить проєкт, якщо у ньому не буде винятку для автомобілів, які працюють на так званому електропаливі, яке виробляють із відновлюваних джерел за допомогою електроенергії.

У Римі теж заявили, що погодяться лише тоді, коли Єврокомісія запропонує «здорові альтернативи для досягнення цілей екологічної стійкості ЄС». Певний спротив є також із боку Польщі й Болгарії.

Негативне голосування якоїсь однієї країни не вплинуло б на ухвалення регламенту в Coreper, оскільки для цього достатньо кваліфікованої більшості, але з більшою опозицією затвердити рішення неможливо.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти