У початок

У Полтаві розслідують справу розкрадання пального військовими

У Полтаві розслідують справу можливого розкрадання пального військовими, водночас на хабарі в $6 тис. затримали контррозвідника, який обіцяв посприяти в закритті цієї справи. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Заступника начальника полтавського відділу військової контррозвідки СБУ підозрюють в отриманні $6 тис. хабаря за закриття провадження стосовно заступника командира однієї з військових частин, який фігурує у справі розкрадання пально-мастильних матеріалів», – йдеться у повідомленні.

«З Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо, що 6 квітня 2023-го року полтавському військовому контррозвіднику повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України) за непритягнення до кримінальної відповідальності військовослужбовця. Останній фігурує у справі розкрадання пального», – пише інтернет-видання «Полтавщина».

Підозрюваний — уродженець Чернігова, має вищу освіту, раніше не судимий, перебуває на посаді заступника начальника полтавського відділу чернігівського управління департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України, має військове звання підполковника.

Як повідомляється, слідчі ТУ ДБР у м. Полтава встановили, що на початку січня 2023-го року підполковник СБУ під час телефонної розмови із заступником командира однієї з військових частин запропонував останньому під'їхати до приміщення департаменту військової контррозвідки СБУ для розмови, на що військовий погодився.

5 січня 2023-го, близько 15:15, військовий приїхав на зустріч із підполковником СБУ. Останній повідомив, що військовому необхідно поговорити нібито з начальником управління департаменту військової контррозвідки СБУ, й провів його до кабінету. Там їх чекала невстановлена на даний час особа.

«Ця особа в присутності підозрюваного повідомила військовому, що їм відомо про протиправні схеми розкрадання пально-мастильних матеріалів у військовій частині та про нібито причетність до цього безпосередньо заступника командира військової частини.

На підтвердження своїх слів і підтвердження своєї обізнаності про протиправну діяльність окремих військовослужбовців невстановлена слідством особа назвала їхні прізвища й підрозділ військової частини. Також військовому повідомили санкцію статті, згідно з якою передбачена кримінальна відповідальність за вказане кримінальне правопорушення у вигляді позбавлення волі на 12 років», – повідомляє видання.

Як зазначається, далі невстановлена особа повідомила, що із урахуванням посади, яку він обіймає, може допомогти військовому уникнути кримінальної відповідальності — знищити докази й закрити провадження. Коли заступник командира військової частини погодився, то невстановлена слідством особа в присутності підполковника СБУ написала на аркуші паперу напис — «6000 доларів».

Того ж дня, близько 17:00, заступник начальника управління департаменту військової контррозвідки СБУ отримав від військового $6000, що згідно з офіційним курсом НБУ становить 219 тис. грн. За ці кошти підполковник СБУ і його спільник мали знищити докази й закрити провадження щодо розкрадання палива військовими.

Під час обрання запобіжного заходу підполковник СБУ провину не визнав і пояснив, що грошових коштів від військового не отримував. 11 квітня Октябрський райсуд відправив підозрюваного під нічний домашній арешт.

Як повідомляв enkorr, Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру у службовій недбалості військовослужбовцю, який допустив витік 89 тонн стратегічного авіаційного палива.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти