У початок

У Німеччині запущено режим «раннього попередження» у разі припинення постачань газу з рф

Міністр економіки і віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек у середу, 30 березня, запустив режим «раннього попередження» на випадок газової кризи. Таке рішення було прийнято через те, що росія й далі наполягає на оплаті за газ у рублях. Про це з посиланням на DW повідомляє «РБК-Україна».

Цей крок – перший із трьох і тягне за собою створення кризової групи для попередження можливої газової кризи. За словами Хабека, газові сховища Німеччини нині заповнені приблизно на 25%.

«Зараз дефіциту постачань немає. Однак ми повинні посилити запобіжні заходи, щоб бути готовими в разі ескалації з боку росії», – заявив німецький міністр.

Хабек закликав громадян і підприємства найближчим часом скоротити споживання газу, оскільки Німеччина спробує позбутися залежності від російського газу.

Як писав enkorr, владімір путін доручив уряду росії і «газпрому» до 31 перевести розрахунки за експорт газу в рублі. Проте країни G7 категорично відмовилися сплачувати росії за газ рублями, мотивуючи своє рішення тим, що це буде порушенням умов чинних контрактів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти