У початок

У липні держбюджет отримає 8-10 млрд грн від імпорту пального — митниця

За підрахунками Державної митної служби, за липень до державного бюджету надійде близько 8-10 млрд грн від ввезення пального. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» повідомив в.о. голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.

«В останні місяці ми отримували для бюджету майже по 5 млрд грн від платежів, які справляються Енергетичною митницею. Зростання пов’язане з тим, що трейдери, імпортери, розуміючи, що дія пільгових ставок оподаткування ось-ось завершиться, накопичували ресурс, намагаючись максимально завозити його в країну», — каже представник митниці.

З його слів,  у травні обсяги постачань пального  зросли до 732 тис. т, а в червні — до 905 тис. Тобто у червні звичні для митниці обсяги ввезення цього ресурсу зросли на 173 тис. т.

«Зараз, після того, як пільги скасовано, потік пального зменшився. Але, так розумію, у другій половині липня почнеться нове зростання. Відповідно, база оподаткування імпорту пального має зрости», — каже Звягінцев.

Як повідомляв enkorr, у червні податківці зібрали 1,3 млрд грн акцизу з пального.

Нагадаємо, з 1 липня запроваджені податки на пальне, що діяли до повномасштабної війни. Ставка ПДВ зросла з 7% до 20%, акциз на бензин — із 100 до 213 євро/1000 л, дизпальне — зі 100 до 139,5 євро.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти