У початок

Туреччина гальмує будівництво газового хабу для росії — ЗМІ

Туреччина підрахувала терміни будівництва інфраструктури газового хабу, який просуває кремль. Будівництво триватиме як мінімум «кілька років», багато питань поки невідомі. Наприклад, вартість інвестицій, джерела фінансування й одержувачі газу. Про це повідомляє Rzeczpospolita,

«Хаб дозволить росії і Туреччині встановлювати ціни на газ і поєднувати російський газ з енергією з інших джерел. У разі з Туреччиною цей механізм допоможе посилити слабку ланку національної енергетичної безпеки країни. Проєкт отримав потужну підтримку з боку уряду Туреччини, але досі залишаються питання без відповіді. На створення необхідної інфраструктури піде три-чотири роки, та навіть якщо її буде побудовано, незрозуміло, чи хтось купуватиме цей газ», – визнав експерт енергетичного ринку Озкан Несіміоглу.

На його погляд, енергетичний ринок Туреччини необхідно лібералізувати й вирішити правові питання. «російська сторона, і зокрема «газпром», поки не представила кошторис цієї інвестиції або джерела фінансування», — підкреслив турецький експерт.

кремль наполягає на будівництві хабу в Туреччині. Газ, якого ЄС більше не хоче, має йти в хаб. Зокрема через цей хаб можлива передача газу з пошкоджених гілок північного газопроводу.

«Ми говоримо не тільки про створення торгового майданчика в Туреччині, а й про розширення інфраструктури і збільшення постачань на південь», — аргументував російський віце-прем'єр новак. З його слів, в проєкті можуть брати участь й інші країни-експортери газу: Алжир, Катар і Азербайджан також постачають газ у Європу з півдня.

Питання в тому, чи захоче хтось купувати російський газ. «газпром» утратив половину ринку, постачання мінімальні за всю історію. А Алжир, Катар чи Азербайджан мають своїх одержувачів і перевірені способи доставки. Алжир має трубопровідне сполучення з материком, як і Азербайджан, який забезпечує Південний газовий коридор, через який газ потрапляє в ЄС в обхід росії.

Сама Туреччина також стає виробником газу. Нові родовища відкривають перспективу значного збільшення власного видобутку. Третина необхідного їм газу надходить із власних джерел.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти