У початок

TotalEnergies оголосила про стримування цін на бензин у Франції

Французька енергетична компанія TotalEnergies оголосила про стримування цін на бензин на своїх автозаправках у Франції на рівні 1,99 євро за літр до кінця року, заявив голова компанії Патрік Пуянне в ефірі телеканалу TF1.

«Починаючи з 1 березня і з 25 лютого на автострадах, жодна автозаправна станція не виставить ціну, що перевищує 1,99 євро за літр палива. Цей захід повинен захистити наших клієнтів від надто високих цін і діятиме до кінця року», — сказав глава компанії.

Цей захід торкнеться всіх видів палива, бензину й дизелю, за винятком пального підвищеної якості, і буде введено на 3,4 тис. АЗС, що належать компанії у Франції, зокрема на АЗС брендів Access та Elan. Це майже третина всіх АЗС країни.

Президент Франції Еммануель Макрон закликав нафтові компанії знову запровадити знижку на пальне, щоб підтримати громадян на тлі зростання інфляції і цін на енергоносії.

Восени 2022 року компанія TotalEnergies оголосила про зниження цін на бензин на своїх АЗС у Франції на 20 центів за літр з 1 вересня по 1 листопада і ще на 10 центів за літр з 1 листопада по 31 грудня, щоб уникнути сплати податку на надприбутки. Раніше у лютому Пуянне заявив, що компанія готова знову почати продавати паливо зі знижкою на своїх заправних станціях, якщо ціна бензину перевищить 2 євро за літр.

Згідно з річним звітом компанії, опублікованим у лютому, французька нафтогазова компанія за підсумками 2022 року наростила чистий прибуток на 28%, до $20,526 млрд. 

За даними Національного інституту статистики Франції (Insee), річна інфляція у Франції у січні прискорилася до 6%. У річному обчисленні зростання цін на продовольчі товари склало 13,3%, а на енергоносії – 16,3%. За прогнозами Банку Франції, пік інфляції припаде на першу половину 2023 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти