Київський окружний адміністративний суд скасував рішення податкової служби щодо штрафу на суму 14,7 млн грн, накладеного на ТОВ «Євро Смарт Пауер» (БРСМ) за видачу фіскальних чеків, які не відповідали вимогам законодавства. Відповідне рішення опубліковане в Реєстрі судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, перевірка податкової встановила, що підприємство у період із 20.01.2020 по 15.03.2021 на одній зі своїх станцій у Волинській області здійснювало розрахунки з використанням платіжних карток через pos-термінали, з’єднані з реєстраторами розрахункових операцій (РРО).
Загальний обсяг розрахунків становив 27 548 843,06 грн. Однак податкова заявила, що фіскальні чеки не містили обов’язкових реквізитів, передбачених Положенням № 13 та наказами Міністерства фінансів.
На цій підставі податковий орган 9 квітня 2021 року виніс податкове повідомлення-рішення, яким застосував штрафні санкції у розмірі 14 736 984,99 грн.
«Євро Смарт Пауер» оскаржило штраф у суді, аргументуючи, що відсутність обов’язкових реквізитів у чеках була викликана технічними проблемами, а не порушенням з їхнього боку.
Зокрема, суд взяв до уваги офіційні листи від державного «Ощадбанку», у якому йшлося, що на момент перевірки синхронізація POS-терміналів на АЗС з РРО не була реалізована в повному обсязі. Так, нібито при тестуванні синхронізації виявлено «певні технічні моменти, які потребували додаткових налаштувань».
Відповідно до листа «Райффайзен Банк Аваль», з моменту встановлення pos-терміналів на АЗК позивача синхронізація з РРО також була відсутня.
Крім того, суд встановив, що процес підключення платіжних пристроїв до РРО розпочався лише 16 березня 2021 року, тобто вже після періоду, який охоплювала перевірка.
«Суд дійшов висновку, що підприємство не мало об’єктивної можливості забезпечити відповідність розрахункових документів вимогам законодавства, оскільки проблема була спричинена технічними особливостями роботи банківських терміналів та їх інтеграції з РРО», – йдеться у рішенні суду.
У зв’язку з цим суд визнав податкове повідомлення-рішення протиправним і скасував штраф у розмірі 14,7 млн грн, а також зобов’язав податківців сплатити «БРСМ» 7 тис. грн витрат на правову допомогу і 25 тис. грн судового збору.
Нагадаємо, у вересні 2021 року Консалтингова група «А-95» провела дослідження касової дисципліни на «БРСМ», яке засвідчило видачу чеків, що не відповідали вимогам законодавства. Це – ознака махінацій з готівкою задля зниження оподаткування, зазначали в «А-95».
До цього голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, на прикладі чека з АЗС «БРСМ-Нафта» продемонстрував роботу податкових «скруток» на АЗС.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти