У початок

«БРСМ» і далі маніпулює з касовими чеками на АЗС

Також є російською мовою

Мережа автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» продовжує видавати касові чеки, які не відповідають вимогам законодавства. Це – ознака махінацій з готівкою задля зниження оподаткування, вважають у Консалтинговій групі «А-95», яка провела контрольну закупівлю пального в мережі «БРСМ-Нафта».

Контрольну закупівлю пального було проведено за готівку в другій декаді вересня на станціях «БРСМ» у Дніпропетровській, Львівській і Закарпатській областях, а також в Києві й Київській області.

Чеки, видані на АЗС у с. Шегіни на Львівщині, на вул. Маяковського в Києві й у с. Віта Поштова на Київщині відповідали чинним вимогам до фіскальних документів на придбання нафтопродуктів згідно з положенням «Про форму та зміст розрахункових документів», затвердженим наказом №13 Міністерства фінансів України від 21 червня 2016 року (повний текст тут).

Водночас у чеках, виданих на АЗС в м. Нікополь (Дніпропетровська область) і Ужгород (Закарпаття), не було вказано форми оплати, що є порушенням вимог цього положення (див. фото).

Так, пункт 3 положення визначає, що фіскальний чек, зокрема, повинен містити такі обов'язкові реквізити, як позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним способом, в кредит і т.д.).

«У разі відсутності в документі бодай одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не буде прийматися як розрахунковий», – йдеться в положенні.

Експерти відзначають певну еволюцію діяльності «БРСМ» щодо видачі чеків невстановленого зразка. Зокрема, за останні місяці змінилася географія видачі таких чеків, а також їх формат.

«Якщо ще навесні чеки без позначення форми оплати зустрічалися повсюдно, то зараз вони зникли зі столичного регіону, де часто при оплаті готівкою одна станція видавала чеки двох різних зразків. Якщо раніше чеки невстановленого зразка містили позначку «Відомість К», потім «Післяплата К» або «Передплата К», то зараз просто «К», яку ледь помітно внизу чека», – розповів директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн. За його словами, це свідчить про вплив громадського контролю на роботу несумлінних платників податків.

«БРСМ» так і не змогла пояснити, чому видає два різних чеки при оплаті готівкою. Замість цього компанія запустила програму онлайн-перевірки чеків на сайті Державної податкової служби, що нібито має свідчити про сплату податків з трансакції. Та наявність чека у цій базі є необхідним, але недостатнім підтвердженням сплати ПДВ, тому що не дає відповіді на питання: кому було продано товар – фізичній чи юридичній особі?» – каже Сергій Куюн. Він пояснює, що в другому випадку зобов'язання з ПДВ переходять на юрособу, якою за даної схеми з фіктивним чеком є ​​фіктивні споживачі, що використовують дані операції з пальним для зменшення оподаткування.

В «А-95» заявили, що за підсумками вересневої перевірки звернуться до Державної податкової служби з проханням дати оцінку даним фіскальним документам, що видаються на АЗС «БРСМ-Нафта».

У Консалтинговій групі «А-95» зазначають, що почали проєкт з вивчення касової дисципліни на «БРСМ» після заяви голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, який на прикладі чека з АЗС «БРСМ-Нафта» продемонстрував роботу податкових «скруток» на АЗС.

Раніше повідомлялося, що у вересні 2021 року Державна фіскальна служба заблокувала всі три нафтобази «БРСМ», міні-НПЗ в Гадячі, який входить у структуру групи, а також усі столичні АЗС (6 станцій) у рамках розслідування торгівлі фальсифікатом і ухилення від сплати податків.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти