У початок

Танкери з нафтою рф усе частіше зникають із радарів в океані – Bloomberg

Танкери, що транспортують російську нафту, дедалі частіше вимикають свою локацію в Атлантичному океані – схожа тактика  використовується для купівлі підсанкційної нафти з Ірану і Венесуели. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні дані, пише «Економічна правда».

За останні 10 днів щонайменше три танкери зникли з систем відстеження суден (AIS), коли вони наближалися до Азорських островів – крихітної групи островів за 1500 км від материкової Португалії.

Ймовірно, що вони перекидали свої партії на інші судна. Таких «передач» вантажів не було до того, як росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, тим паче – з вимкненою локацією.

Мотивація для цього остаточно не зрозуміла. Наприклад, деякі покупці можуть прагнути купувати російську нафту якомога приватніше. Хоча Євросоюз у шостому пакеті санкцій запровадив ембарго на російську танкерну нафту, воно повністю набуває чинності лише в грудні.

Деякі російські вантажі також починають зникати з поля зору на шляху до Азії, зазначає агентство. 

Хоча перевантаження нафти з меншого судна на більше є звичним явищем на ринку, а російські судна роками розташовувалися біля узбережжя Данії з вимкненою локацією, останнім часом — також у Середземному морі й навіть біля Азорських островів.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти