У початок

«Танкери-привиди» з російською нафтою у Фінській затоці небезпечні для судноплавства – ЗМІ

Неідентифіковані танкери переправляють нафту через Фінську затоку у Балтійському морі після того, як країни G7 встановили межу цін на рівні $60, а ЄС і Велика Британія наклали заборону на морський імпорт російської сирої нафти. Про це з посиланням на Euractiv повідомляє «Європейська правда».

Запроваджені обмеження змусили москву збільшити далекі перевезення з використанням сумнівних суден.

Поява сотень танкерів у поганому технічному стані в уже перевантаженій Фінській затоці збільшила ризики для безпеки мореплавства і навколишнього середовища.

У разі аварії й розливу нафти всі наслідки можуть лягти на такі країни, як Фінляндія й Естонія, оскільки влада не знає, чи застраховані «танкери-привиди» належним чином.

Аналогічну думку висловив капітан-лейтенант Туомас Луукконен із берегової охорони Фінської затоки: «За нашими оцінками, на деяких із цих суден працює команда, яка, можливо, раніше не плавала в цьому районі. Це створює ризик нещасного випадку».

Раніше повідомлялося, що у лютому 2023 року доходи росії від експорту нафти обвалилися до мінімальних показників за рік, ймовірно внаслідок запровадженої країнами Заходу граничної ціни.

На початку лютого у рф заявили, що скоротять видобуток нафти до 500 тисяч барелів на день (б/д) у зв’язку із встановленими Заходом граничними цінами.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти