У початок

Світові темпи зростання продажів електромобілів сповільнилися

Глобальні продажі повністю електричних і гібридних автомобілів (PHEV) зросли 2023 року на 31% порівняно з 60%-м зростанням 2022 року.

Темпи зростання продажів електромобілів 2023 року сповільнилися порівняно з 2022-м. Про це свідчать дані дослідницької компанії Rho Motion, пише Reuters.

Глобальні продажі повністю електричних і гібридних автомобілів (PHEV) зросли торік на 31% порівняно з 60%-м зростанням 2022 року, але менеджер з обробки даних Rho Motion Чарльз Лестер вважає, що це прогнозований результат.

Лестер зауважив, що глобальні продажі електромобілів минулого року в основному відповідали прогнозу Rho Motion на 30%, а на 2024 рік фірма прогнозує глобальне зростання продажів електромобілів на 25-30%.

Rho Motion повідомляє, що в грудні минулого року продажі досягли місячного рекорду в 1,5 млн одиниць.

Повністю електричні або акумуляторні електричні транспортні засоби (BEV) становили 9,5 млн з 13,6 млн EV, проданих у світі 2023 року, решта припадає на PHEV.

Продажі BEV зросли на 50% у США й Канаді, а також на 27% й 15% – у Європі й Китаї відповідно. Rho Motion заявив, що лише 8% продажів BEV у Європі припадало на сегмент невеликих автомобілів, хоча прогнозуються зміни з появою менших моделей, наприклад Citroen eC3 від Stellantis, який має надійти у продаж цього року.

Зазначається, що після багатьох років прискорення зростання деякі автовиробники побоюються, що тепер продажі електромобілів у Європі й інших країнах можуть сповільнитися: водії чекають кращих, менших і дешевших моделей, появу яких прогнозують через два-три роки.

Як повідомлялося, в Україні також зріс попит на електромобілі. З початку року попит на нові автомобілі в Україні зріс на 60%, а на вживані автівки – на 40%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти