Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) заявив у п’ятницю, що російський суд оштрафував його на 200 тис. руб. ($2 370США) за порушення перевалки нафти, але постановив, що його експортні термінали в Чорному морі не повинні бути призупинені.
Схоже, це рішення має запобігти потенційному падінню видобутку й постачань нафти в Казахстані через КТК, на який припадає близько 80% нафтового експорту країни.
Джерела в галузі розповіли Reuters про бурхливу дипломатичну активність довкола роботи трубопроводу між росією й Казахстаном до рішення суду.
російська нафтопровідна монополія «транснєфть» повідомила 3 квітня, що її глава ніколай токарєв зустрівся в москві з генеральним директором казахстанської державної енергетичної компанії «КазМунайГаз» Асхатом Хасеновим. Обидві компанії є великими акціонерами КТК.
російський транспортний регулятор цього місяця наказав КТК, акціонерами якої є Chevron і Exxon Mobil, призупинити роботу на двох із трьох причалів на чорноморському експортному терміналі після екстрених перевірок після масштабного розливу нафтопродуктів у грудні.
Суд, розглянувши перевірку, постановив притягнути російську частину консорціуму КТК до відповідальності й наклав адміністративний штраф обсягом 200 тис. руб. без припинення роботи експортних потужностей, повідомили в КТК 4 квітня.
Наразі невідомо, коли експортний термінал КТК відновить нормальну роботу. У КТК відмовилися коментувати терміни.
Експорт нафти по трубопроводу КТК у квітні був встановлений на рівні 1,7 млн барелів на день (б/д), або приблизно 6,5 млн метричних тонн.
Трубопровід КТК є основним маршрутом експорту нафти для Казахстану, який, в основному через зростання видобутку на гігантському родовищі Тенгіз під керівництвом Chevron, порушує експортні квоти у рамках групи виробників ОПЕК+, до якої входять ОПЕК і росія.
Інші члени ОПЕК+, включаючи Саудівську Аравію, також тиснуть на Казахстан, аби той скоротив видобуток, щоб виконати свої квоти.
3 квітня ОПЕК+ вирішила збільшити видобуток достроково, сигналізуючи про те, що члени, які не відповідають вимогам, скоротять видобуток у найближчі тижні.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти