У початок

США перевірять 100 суден із 30-ти країн на порушення санкцій проти росії

США запросили інформацію про майже 100 суден у зв'язку із санкційним розслідуванням щодо перевезення російської нафти з порушенням «стелі» цін. росія у відповідь на її запровадження заборонила постачання, якщо у договорі прописано ліміт цін.

США звернулися до суднових компаній приблизно з 30 країн із проханням надати інформацію про майже 100 суден, які, як вважає американська влада, можуть бути пов'язані з порушенням західних санкцій проти росії в нафтовій галузі, повідомило Reuters із посиланням на джерело, знайоме з відповідними документами.

Повідомлення надіслало Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США. Там відмовилися підтверджувати чи коментувати такі розслідування, але зазначили, що відомство «має намір забезпечити дотримання «стелі» цін» на нафту й нафтопродукти з росії.

«Стелю» цін на російську нафту країни G7 запровадили торік у грудні. Ліміт становить $60 за барель. Аналогічний захід діє і щодо нафтопродуктів із росії. Його запровадили у лютому цього року, обсяг ліміту варіює залежно від типу продукції: $100 за барель за ту, що торгується з націнкою по відношенню до сирої нафти, й $45 за барель – за ту, що продається з дисконтом. У першому випадку йдеться про дизельне пальне, у другому — про мазут.

Компанії із західних країн не можуть надавати послуг із перевезення російської нафти або нафтопродуктів, якщо вони продаються за ціною, вищою від впровадженої «стелі». Британський класифікатор суден Lloyd's Register улітку позбавив сертифікації 21 судно індійської компанії Gatik Ship Management, звинувативши її у порушенні санкцій.

Президент рф владімір путін у відповідь на введення цінових обмежень видав указ, який забороняє постачання російської нафти й нафтопродуктів іноземним громадянам і компаніям, якщо у контрактах «прямо чи опосередковано передбачається використання механізму фіксації граничної ціни». У квітні путін зробив виняток із цього документа, дозволивши дотримання цінового ліміту при постачанні до дружніх країн за укладеними раніше договорами. Указ із забороною діятиме як мінімум до кінця року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти