У початок

Іспанія стала найбільшим покупцем російського СПГ

Іспанія у січні-березні 2023 році стала найбільшим імпортером російського зрідженого природного газу (ЗПГ), збільшивши закупівлі у річному порівнянні на 85,6% — до 990,7 тис. тонн. Про це свідчать дані Bloomberg, повідомляють «Порти України».

Європейська країна була змушена наростити імпорт СПГ в інших країнах після зменшення закупівель у традиційного постачальника газу – Алжиру – через дипломатичну кризу між країнами. Тим часом росія збільшила експорт СПГ на понад 30% минулого року на тлі скорочення продажів через трубопроводи до Європи.

«Залежність країни від російського СПГ, ймовірно, приверне увагу політиків ЄС, деякі з яких закликають скоротити доходи москви після повномасштабного вторгнення в Україну. Голова блоку з енергетики Кадрі Сімсон минулого тижня закликала припинити ці постачання, заявивши, що європейські компанії не повинні продовжувати довгострокові контракти після закінчення поточних. Про конкретні заходи вона не оголосила», — повідомляє агентство.

Іспанія отримує російський СПГ в рамках 20-річного контракту комунальної компанії Naturgy Energy Group SA до 2038 року. Постачальником з рф виступає «ямал СПГ». За даними оператора мережі Enagas SA, з березня минулого року по лютий 2023 року імпорт збільшився на 84%. Закупівлі палива в США протягом цього періоду зросли на 48%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти