У початок

Скоро в Україні: ріст цін на пальне в Європі прискорився

Ціни на бензини і ДП у Середземномор'ї й портах північної Європи за тиждень (з 18 по 24 липня) підвищилися на $71/т і $65/т відповідно. Про це enkorr повідомили гравці ринку.

Вартість бензину у середземноморському регіоні Європи зросла на 8% ($68/т), до $945/т. У північно-західному регіоні Європи підвищення було дещо більшим — на $74/т, до $986/т.

Котирування ДП у Середземномор'ї за тиждень додало в ціні $60/т — до $825/т, тоді як вартість дизельного пального у портах північної Європи зросла на $70/т, до $840/т.

У липні спред між північно-західними й середземноморськими котируваннями на бензин знизився на $21/т порівняно з червнем, до $36/т в середньому за місяць. Різниця котирування дизельного пального в північно-західному регіоні порівняно з Середземномор’ям за цей же період знизилась на $5/т, до $12/т.

«Зростання котирувань у Європі чинить додатковий тиск на ринок України, особливо на тлі ракетних ударів по портовій інфраструктурі й невизначеності з морськими постачаннями нафтопродуктів», —  кажуть аналітики Консалтингової групи «А-95».

За їхніми даними, внутрішній ринок потроху реагує — з початку тижня трейдери підвищили свої прайси на 0,25-0,5 грн/л. Тим самим вартість ДП уже впритул наблизилася до позначки в 43 грн/л, а бензину А-95 — до 44,5 грн/л.

Як повідомлялося раніше, котирування нафти еталонних марок у вівторок, 25 липня, продовжують підвищуються через побоювання з приводу дефіциту палива на світовому ринку.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти