Три компанії, що займаються проєктами зі скрапленого природного газу (СПГ) у Техасі й Луїзіані, оголосили про пришвидшення своїх планів після скасування президентом США Дональдом Трампом заморожування дозволів на експорт, яке було введене попередньою адміністрацією.
Як раніше повідомляв Reuters, виконавчий указ Трампа скасував обмеження, запроваджені президентом Джо Байденом 2024 року для оцінки екологічних та економічних наслідків активного експорту СПГ.
Це рішення може забезпечити збільшення експорту СПГ з США на майже 100 млн метричних тонн на рік до 2031 року завдяки реалізації низки великих проєктів. Такий крок ще більше укріпить позиції США як найбільшого світового експортера СПГ.
«Ми продовжуємо реалізацію наших поточних і майбутніх проєктів і впевнені в отриманні необхідних регуляторних дозволів», — заявив директор з комунікацій Cheniere Energy Бернардо Фальяс.
Найбільший американський експортер СПГ, компанія Cheniere Energy, очікує на ліцензію для свого проєкту розширення потужностей у Техасі, який передбачає додаткові 3 млн тонн на рік.
Commonwealth LNG, яка найдовше серед компаній чекала на дозвіл, планує збудувати експортний завод у Луїзіані потужністю 9,5 млн тонн на рік, орієнтований на продаж у країни, які не мають угоди про вільну торгівлю з США. Представники компанії заявили, що рішення Трампа відповідає суспільним інтересам.
«Ми сконцентровані на будівництві об’єкта СПГ світового класу», — зазначив речник компанії.
Компанія Energy Transfer також підтримала це рішення. Її об’єкт у Луїзіані, розрахований на експорт 15,5 млн тонн СПГ на рік, потребував нового дозволу після того, як Міністерство енергетики відмовило у продовженні ліцензії через затримки в будівництві.
«Ми сподіваємося, що Міністерство енергетики швидко затвердить дозволи на нові експортні об’єкти СПГ, зокрема наш об’єкт у Лейк-Чарльзі», — заявила представниця компанії Вікі Гранадо.
За прогнозами експертів, шість нових заводів можуть отримати фінансування вже у перші два роки після ухвалення рішення.
Дослідження адміністрації Байдена підтвердило, що США мають достатньо природного газу для задоволення як внутрішніх, так і глобальних потреб. Проте необмежений експорт може призвести до підвищення внутрішніх цін на газ на 31% до 2050 року. Це, своєю чергою, збільшить середні річні витрати домогосподарств на природний газ на понад $100, причому ціни варіюватимуться залежно від регіону.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти