У початок

Силовики нейтралізували один із найбільших міні-НПЗ

Бюро економічної безпеки, СБУ й податківці днями фіналізували операцію з припинення виробництва нафтопродуктів на одному з найбільших міні-НПЗ України. Про це enkorr повідомили джерела у БЕБ.

«Ми два місяці документували діяльність, проводили контрольні закупівлі тощо. Наразі діяльність заводу припинено», — розповів співробітник БЕБ. Він поки утримався від розголошення назви або розташування підприємства через слідчі дії, що тривають, а також безпекові міркування.

Зі слів співбесідника, у подальшому заплановано заходи з нейтралізації інших міні-НПЗ, кількість яких, за даними бюро, перевищує десять одиниць.

«Ці місця всім давно відомі, раніше не вистачало політичної волі покласти цьому край. Зараз ситуація міняється», — вважає наш співбесідник.

Малі нафтопереробні заводи — одна з основних проблем паливного ринку України. Ці підприємства переробляють нафту й газовий конденсат українського походження, а саме переважно продукцію приватних видобувних компаній. Виходячи з цього, обсяг переробки можна оцінити у 50 тис. т на місяць з виробництвом за цей час 40-45 тис. т бензину.

Продукція реалізується за готівку, таким же чином реалізується через АЗС поза касові апарати або із використанням фіктивних споживачів, «податкових ям» тощо.

Втрати державного бюджету, зокрема акцизного збору, становлять 200 млн грн на місяць, а після очікуваного збільшення в два рази податку з 1 липня 2023 року – 400 млн грн. Втрати ПДВ уже сьогодні оцінюються у 400 млн грн щомісяця.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти