У початок

ЄС розробляє «нафтовий» пакет санкцій проти росії

Уряди країн ЄС розглянуть питання про запровадження ембарго на російську нафту в рамках п'ятого пакету санкцій проти РФ. Про це, з посиланням на Reuters, яке наводить слова високопоставленого дипломата, повідомляє «Економічна правда».

Так, сьогодні, 21 березня, уряди країн ЄС мають намір розпочати обговорення між міністрами закордонних справ, перш ніж президент США Джо Байден прибуде в Брюссель на саміти з 30 союзниками по НАТО, а також ЄС і у форматі Групи семи, включаючи Японію. Ці зустрічі заплановано на четвер, 24 березня.

Прагнучи змусити президента рф владіміра путіна вивести війська з України, ЄС разом із західними союзниками вже запровадив низку санкцій – аж до заморожування активів російського центрального банку.

Однак чотири раунди санкцій ЄС, запроваджені протягом останніх трьох тижнів, зокрема проти 685 росіян і білорусів, а також проти російських фінансів і торгівлі, поки що не змусили кремль змінити курс в Україні, наголошується у повідомленні.

Це залишає перед блоком економічно найважчий вибір відмови від російської нафти, як це зробили Сполучені Штати і Велика Британія, але не 27 країн ЄС.

Дипломат повідомив Reuters, що країни Балтії, включаючи Литву, наполягають на введенні ембарго як наступного логічного кроку, тоді як Німеччина застерігає від надто швидких дій через і без того високі ціни на енергоносії в Європі.

Москва попередила, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати її до закриття магістрального газопроводу в Європу. ЄС імпортує з росії 40% свого газу, а Німеччина – одна з найбільш залежних економік ЄС.

Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.

Усі рішення щодо санкцій ЄС вимагають консенсусу. Позиція Франції, яка очолює шестимісячне головування в ЄС, ймовірно, виявиться вирішальною. Президент Еммануель Макрон заявив, що якщо ситуація в Україні погіршиться, не повинно бути «табу» щодо санкцій.

Дипломати заявили, що російська атака хімічною зброєю в Україні або потужне бомбардування Києва можуть стати причиною енергетичного ембарго.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти