У початок

Рішення про передачу «Укрнафти» державі було стратегічно правильним — Гетманцев

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев констатував позитивний розвиток ПАТ «Укрнафта» після передачі підприємства під контроль держави. Про це він написав на своєму телеграм-каналі.

«Вочевидь рішення про повернення найбільшої нафтовидобувної компанії України під контроль держави, прийняте у листопаді минулого року, виявилось стратегічно правильним», — написав нардеп.

Він зазначив, що з того часу «Укрнафта» відновила роботу раніше виведених із дії свердловин і пробурила нові, наростила видобуток нафти й газу, збільшила кількість мереж-учасників партнерської програми компанії, підготувала до перших за 10 років сейсмічних розвідувальних робіт, а також створила парк власних бензовозів.

До цього, з його слів, ситуація була зовсім протилежною: стагнація видобутку нафти й газу, тривалий корпоративний конфлікт, коли компанія управлялась міноритарними акціонерами, які «приватизували» менеджмент; податкові махінації.

Нагадаємо, на початку листопада 2022 року влада України на основі закону «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», а також низки наказів Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про примусове відчуження у власність держави акцій кількох стратегічно важливих підприємства, серед яких — ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта», які раніше контролювала група «Приват» та інші приватні акціонери.

7 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила це рішення.

Після цього у ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта» було змінено склад наглядових рад. Згодом керівником «Укрнафти» й «Укртатнафти» було призначено Сергія Корецького.

ПАТ «Укрнафта» за січень-червень 2023 року перерахувало 12,32 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів. При цьому за другий квартал 2023 року до бюджету було перераховано 2,077 млрд грн податку на прибуток, за перший квартал цей показник склав 1,187 млрд грн.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти