Дипломати ЄС 15 листопада заявили, що російські нафтові танкери не є метою пропозиції Європейської комісії щодо посилення обмеження цін на сиру нафту країни, повідомляє Euractiv.
Financial Times повідомила раніше, що Данії буде доручено інспектувати і потенційно блокувати російські нафтові танкери, які проходять через її води згідно з новими планами Європейського Союзу, як спосіб запровадження обмеження ціни на московську нафту в $60 за барель.
FT повідомила, що Данія буде націлюватися на танкери з російською нафтою, які не мають західного страхування, що сильно вдарить по доходах від російського експорту нафти, водночас підриваючи весь російський нафтовидобувний і нафтопереробний бізнес.
«Ми нічого не бачили про це в пропозиції комісії», — сказав один дипломат ЄС, знайомий із текстом комісії, а двоє інших підтвердили, що не знайшли такого посилання в пропозиції.
росія спрямовує близько третини свого морського експорту нафти, або 1,5% світових постачань, через данські протоки, тому будь-яка спроба зупинити ці постачання призведе до підвищення цін на нафту й спровокує конфронтацію з росією.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Захід намагався підбити російську економіку, але росія, другий за величиною експортер нафти в світі, продовжувала продавати свою нафту на світових ринках, використовуючи флот танкерів, що базуються й застраховані за межами країни.
Троє морських експертів заявили, що блокування комерційних суден у данських протоках суперечило б основним морським правилам, включаючи Конвенцію ООН з морського права, яка регулює морський рух.
З їхніх слів, Данія мала б право зупинити судно, лише якщо воно представляло б очевидну загрозу.
росія експортує свій флагманський сорт нафти Urals через порти в приморську і усть-лузі. Танкери проходять через Данські протоки, а потім потрапляють на світові ринки.
До повномасштабної війни в Україні вся російська нафта, експортована з Балтійського моря, спрямовувалась у Європу. Відтоді основна маса пішла в Індію, Китай, Єгипет і Туреччину.
FT цитує речника командування оборони Данії: «Коротше кажучи, ми не перевіряємо документи або кораблі, що проходять або пливуть через протоки, якщо це не стосується безпеки на морі».
Країни G7, Європейський Союз і Австралія в грудні минулого року запровадили обмеження на експорт російської нафти морським транспортом на рівні $60 за барель через повномасштабну війну, яку росія розв'язала в Україні, але зростання світових цін на нафту цього року означало, що більша частина російської нафти впала.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти