У початок

Ринок сигналізує про відновлення ПДВ-схем — експерт

Після повернення «довоєнного» оподаткування пального з 1 липня вже є сигнали про повернення схем з «оптимізації» податку на додану вартість (ПДВ). Про це під час прес-конференції в «Укрінформі» повідомив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, передає кореспондент enkorr.

«Вже є сигнали від трейдерів про те, що ділки, які завжди займалися схемами з ПДВ, знову пропонують свої послуги. Зокрема йдеться про фіктивне споживання, коли відбувається торгівля не продуктами, а документами на пальне. Відповідно створюються фіктивні зобов’язання з ПДВ і в кінцевому результаті держава його не отримує», — розповів експерт.

Він зазначив, що наразі головним є те, аби такий непопулярний крок, як підвищення оподаткування, досяг своєї мети — наповнити державний бюджет. Тому що він зараз є єдиним джерелом фінансування української армії.

За його словами, ці ризики були відомі заздалегідь, оскільки ПДВ – найбільш криміналізований податок.

«До війни ми оцінювали втрати бюджету від оптимізації ПДВ у 20-25 млрд грн на рік. І, на жаль, є всі передумови для того, щоб ми знову отримали цю проблему», — зазначив Сергій Куюн.

На його думку, цю ситуацію повинні тримати під контролем податківці, зокрема публікуючи інформацію щодо рівня податкового навантаження учасників ринку.

«Під різними приводами цього не відбувається. Посилаються на положення про воєнний стан тощо. Але наш аналіз цих документів показує, що ніщо сьогодні не заважає оприлюднювати такі дані. Між тим, різного роду зловживання окремих роздрібних мереж помічені навіть за низьких податків», — заявив експерт.

Нагадаємо, з 1 липня запроваджені податки на пальне, що діяли до повномасштабної війни. Ставка ПДВ зросла з 7% до 20%, акциз на бензин — із 100 до 213 євро/1000л, дизпальне – зі 100 до 139,5 євро.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти