Мазут, один із найбрудніших видів палива на ринку нафти, підвищує маржу багатьох нафтопереробників, оскільки галузь бореться зі слабшими прогнозами попиту, пише Bloomberg.
Згідно з даними General Index, ціна на мазут із високим вмістом сірки (HSFO) – який використовують для виробництва електроенергії та як паливо для суден – зараз найсильніше відстає від цін на нафту за багато років. У Європі такий розрив у цінах найбільший з 2020 року, а в Сингапурі – з 2022 року.
Стрибок рентабельності відбувається напередодні літа на Близькому Сході та в Єгипті, коли потреба в енергомістких кондиціонерах підвищує попит на HSFO. Це поштовх для багатьох нафтопереробників, оскільки цей сектор зіткнувся зі зниженням загального зростання попиту на нафту цього року на тлі торгової війни, що розгортається.
«Оскільки ринок починає дивитися на травневе завантаження барелів, увагу буде зміщено у бік сезонного сплеску попиту з боку виробництва електроенергії, який цього року має бути вищим, ніж минулого через дисконтований HSFO відносно природного газу», — сказав Юджин Лінделл, керівник відділу нафтопереробних продуктів консалтингової компанії FGE.
Також є ознаки підвищеної торгової активності. У Європі відкриті інтереси за контрактами своп, які оцінюють премію мазуту з високим вмістом сірки до еталонної марки Brent, перебувають на найвищому рівні з 2020 року.
«Крекінг мазуту залишається головною зіркою, оскільки Перська затока вступає в сезонний період накопичення запасів для літніх потреб, — сказала Джун Го, старший аналітик нафтового ринку Sparta Commodities. — Експорт мазуту — як HSFO, так і з дуже низьким вмістом сірки (ex AG) — буде скорочено, що призведе до підтримки крек-спредів».
Раніше enkorr повідомляв, що в березні спостерігалося зменшення попиту на суднове паливо з низьким вмістом сірки через невизначеність щодо геополітики і впливу ескалації мит на світову торгівлю.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти