Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила у першому читанні за основу закон про мінімальні запаси нафти та нафтопродукти (реєстр. №9024-д). Про це повідомляється на сайті ВРУ.
Закон визначає правові, організаційні й економічні засади створення і функціонування в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів (МЗНН) і регулює відносини у цій сфері.
Як зазначається у повідомленні, мета закону – підвищити рівень енергетичної безпеки України й забезпечити безперервне постачання нафти і нафтопродуктів на внутрішній ринок України у разі виникнення на паливному ринку кризової ситуації.
Ключові положення закону передбачають, що:
Крім того, повідомляє прес-служба апарату ВР, визначено функції й повноваження державних контролюючих органів, адміністратора системи репортингу, порядок фінансування функціонування системи МЗНН, оновлено поняття кризової ситуації на ринку нафти і нафтопродуктів, її рівнів і встановлено чіткі повноваження уряду й Міненерго; уточнено питання міжвідомчої координації та порядок створення, зберігання, заміни МЗНН тощо.
Як зазначає голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, створення МЗНН – це європейська практика. Імплементуючи норми щодо формування МЗНН, «ми посилюємо енергетичну безпеку та унеможливлюємо паливну кризу подібну тій, з якою зіштовхнулись торік. Концепція передбачає, що за 8 років учасники самі поступово сформують той мінімальний обсяг запасів нафти та нафтопродуктів, який потрібен Україні».
Зі слів Андрія Геруса, потужності зберігання МЗНН будуть максимально диверсифіковані для того, щоб унеможливити знищення українських запасів нафтопродуктів.
Як повідомляв раніше enkorr, у травні в Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся «круглий стіл» на тему формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів (МЗНН), під час якого було обговорено всі нюанси створення МЗНН на тлі розв’язаної росією повномасштабної війни в Україні і з огляду на досвід, набутий під час торішньої паливної кризи.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти